09-09-2011 r. Wersja do wydruku  Wersja do wydruku 

Wyjazdowe posiedzenie Komisji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w Dolsku

 

 

 

 

 

 

Dnia 8 września 2011 r. o godz. 10.00 rozpoczęła obrady (w Sali UMiG) Komisja Kultury Fizycznej i Turystyki Województwa Wielkopolskiego. Podczas obrad, w których uczestniczyli również Burmistrz Dolska – Henryk Litka oraz kierownik OSiR – Witold Opielewicz. Tematem obrad były m.in.:

-         Informacja o kształtowaniu się Wieloletniej Prognozy Finansowej Województwa Wielkopolskiego na lata 2011 -2022.

-         Informacja o przebiegu wykonania budżetu za I półrocze 2011r.

-         Realizacja programu rozwoju bazy obiektów sportowych województwa wielkopolskiego, temat ten przedstawił Dyrektor Departamentu Kultury Fizycznej i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Tomasz Wiktor.

 

Zaopiniowano również kilka projektów uchwał, dotyczących zmian w tegorocznym budżecie wojewódzkim.

 

W kolejnym punkcie obrad Burmistrz Henryk Litka przedstawił charakterystykę gminy Dolsk ze szczególnym uwzględnieniem turystyki, rekreacji i sportu.

 

Następnie uczestnicy obrad udali się na oddana do użytku w lipcu inwestycję nad jeziorem. Zapoznano się z obiektem turystyczno – rekreacyjnym, plażą, parkiem, zespołem boisk, placem zabaw, pomostami na jeziorze.

 

Członkowie komisji nie kryli zadowolenia i słów uznania dla tej inwestycji. Gratulowali pomysłu, zastosowanych rozwiązań oraz zapewniali o swoim wsparciu dla dalszych planów w tym zakresie.

 

Członkowie komisji udali się następnie do Błażejewa. Ks. Henryk Schwanke omówił historię kościółka, przygotowania do jego remontu oraz przedstawił możliwości, dotyczące turystyki pielgrzymkowej.

 

Na zakończenie uczestnicy udali się do obiektów Villa Natura, gdzie dokonano podsumowania pobytu na terenie gminy Dolsk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - UMiG Dolsk                  Kontakt: umig@dolsk.pl

Ten serwis korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.