14-05-2012 r. Wersja do wydruku  Wersja do wydruku 

Rowerem do Mechlina

 

 

 

 

 

 

W minioną sobotę - 12 maja 2012 roku – przy świetlicy wiejskiej w Mechlinie - miejscowości położonej w gminie Śrem – odbyło się otwarcie rowerowego sezonu turystycznego w powiecie śremskim „Rowerem do Mechlina”. Zapoczątkowana w 1999 roku impreza sportowo-turystyczna, której głównym pomysłodawcą i organizatorem jest Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości w Śremie przyciąga z roku na rok coraz więcej uczestników – rowerzystów z całego powiatu śremskiego.

 

Imprezę o godz. 11.00 otworzyli: Przewodniczący Zarządu Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości w Śremie Adam Lewandowski, Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk Henryk Litka, Pani Bogumiła Walczak zastępca Burmistrza Książa Wielkopolskiego oraz Dyrektor Biura Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego – Śremskiego Ośrodka Wspierania Małej Przedsiębiorczości Pani Monika Bulińska.

 

Gminę Dolsk reprezentowała silna grupa cyklistów: uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dolsku z Panem Dyrektorem Wojciechem Dudzińskim oraz grupa Żwawych Babek. Nie bacząc na chłód i zimno, jakie zafundowała nam pogoda, dolszczanie dzielnie pokonali trasę do Mechlina i włączyli się w wspólną sportową zabawę.

 

Dziewczęta z KSA Śremski Sport rozgrzały wszystkich „gorącym” tańcem, a organizatorzy przygotowali dla uczestników poczęstunek oraz szereg konkurencji sportowych, które nadzorował i prowadził Witold Opielewicz – Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dolsku. Na zwycięzców czekały ciekawe nagrody.

 

Podczas Imprezy Rowerem do Mechlina" uruchomiona została nowa ścieżka przyrodniczo – kulturowa „Łęgi Mechlińskie”. Ciekawe położenie siedmiokilometrowego odcinka wśród zieleni zachęca do wycieczek rowerowych.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - UMiG Dolsk                  Kontakt: umig@dolsk.pl

Ten serwis korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.