14-05-2012 r. Wersja do wydruku  Wersja do wydruku 

V Turniej Sołectw Gminy Dolsk

 

 

 

 

 

 

W sobotę 12 maja 2012 r. o godz. 1800 w Masłowie rozegrany został V Turniej Sołectw Gminy Dolsk. W zmaganiach wzięło udział 10 drużyn reprezentujących: Drzonek, Dolsk, Lubiatowo, Mełpin, Masłowo, Międzychód, Mszczyczyn, Małachowo, Nowieczek i Ostrowieczno.

 

Jak na prawdziwych sportowców przystało - mimo wiatru i przejmującego zimna - zawodnicy z dużą energią i zapałem rozpoczęli wzajemną rywalizację w poszczególnych konkurencjach.

 

Turniej od strony merytorycznej przygotował i prowadził Witold Opielewicz – Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dolsku.

 

Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska w składzie:

-         Mirella Godawa – Kierownik Referatu Spraw Obywatelskich UMiG Dolsk,

-         Janina Pawełczyk – Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Dolsk będąca jednocześnie Z-cą Prezesa Stowarzyszenia Sołtysów Gminy Dolsk,

-         Jacek Woroch – Z-ca Przewodniczącej Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Radny Rady Miasta i Gminy Dolsk.

 

Drużyny rywalizowały ze sobą w pięciu konkurencjach sportowych:

-         rzut jajkiem – dwóch zawodników stojąc w odległości 10 metrów rzucało do siebie jajkiem tak, by go nie zbić; drużyny miały do dyspozycji trzy jajka i 30 sekund czasu na wykonywanie rzutów;

-         slalom – konkurencja składała się z dwóch etapów: jeden z zawodników przewoził drugiego na taczce pomiędzy ustawionymi pachołkami, trzeci z nich czekał na linii końcowej, następnie cała trójka z założonymi drewnianymi nartami wracała po linii prostej do linii startu; o kolejności drużyn decydował czas wykonania konkurencji;

-         tor przeszkód – każdy z członków drużyny miał do pokonania przygotowany tor przeszkód - o zwycięstwie decydował czas pokonania toru przeszkód przez całą drużynę;

-         przejście przez rzekę - każdy z zawodników przechodził wyznaczony odcinek („rzekę”) po skrzynkach (do dyspozycji 4 skrzynki); dotknięcie ziemi – doliczenie 1s do uzyskanego czasu; o miejscach decydował czas, w którym zawodnicy pokonali wyznaczony dystans;

-         przeciąganie traktora – konkurencja polegała na przeciąganiu traktora przez całą drużynę na odległość 10 metrów na czas.

 

Po zaciętej walce najlepszą drużyną okazała się ponownie reprezentacja sołectwa z Masłowa (Jurga Ireneusz, Taciak Szymon, Siejak Dariusz) - 46 pkt, drugie miejsce zajęło sołectwo z Nowieczka (Zieliński Marek, Szłapka Damian, Polaszyk Damian) - 42 pkt, a trzecie zawodnicy z Międzychodu (Szczepaniak Kacper, Dworczak Łukasz, Dworczak Michał) uzyskując 36 pkt.

 

Nagrodami były bony pieniężne w wysokości: I miejsce – 1400 zł, II miejsce – 1000 zł i III miejsce – 600 zł oraz puchary i medale dla laureatów 3 pierwszych miejsc. Zwycięzca otrzymał puchar przechodni – 3-krotne zwycięstwo w turnieju gwarantuje przejęcie pucharu na własność. Sołectwo Masłowo zrobiło więc pierwszy, ważny krok na tej drodze...

 

Przywilejem zwycięzcy jest także organizacja kolejnego - VI Turnieju Sołectw Gminy Dolsk w przyszłym roku oraz udział w powiatowym Turnieju Czterech Sołectw.

 

Obecny na turnieju Burmistrz Dolska – Pan Henryk Litka podsumował zmagania drużyn sołeckich, pogratulował wszystkim uczestnikom wspaniałej rywalizacji sportowej i dobrej zabawy. Następnie, wspólnie z Komisja Sędziowską, wręczył dyplomy i nagrody zwycięzcom oraz zaprosił wszystkich do udziału w przyszłorocznym turnieju. A zatem do zobaczenia w Masłowie!

 

Organizatorami turnieju była Rada Sołecka wsi Masłowo, Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dolsku, Biblioteka Publiczna w Dolsku, Miejsko-Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dolsku – sponsor pucharów i medali dla zwycięzców oraz Urząd Miasta i Gminy Dolsk będący jednocześnie fundatorem nagród pieniężnych.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć, by na „własne oczy” zobaczyć co działo się w Masłowie w to sobotnie majowe popołudnie!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - UMiG Dolsk                  Kontakt: umig@dolsk.pl

Ten serwis korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.