28-12-2012 r. Wersja do wydruku  Wersja do wydruku 

Obchody 94 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Dolsku

 

 

 

 

 

 

94 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego (27.XII.2012r.) uczczono także w Dolsku. O godz. 12.00 Burmistrz Dolska Henryk Litka oraz dyrektor Gimnazjum w Dolsku im. Powstańców Wielkopolskich – Barbara Wierzbińska wraz z osobami towarzyszącymi złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową, umieszczoną przy Gimnazjum oraz na miejscowym cmentarzu na mogile upamiętniającej ofiary z lat 1918-19 i 1939 – 45r. O godz. 18.00 w kościele p.w. św. Michała Archanioła ksiądz Proboszcz Tomasz Buliński odprawił mszę św. w intencji Powstańców.

 

We mszy wzięły udział władze samorządowe, liczne poczty sztandarowe, rodziny Powstańców i młodzież. Obecna była także „grupy rekonstrukcyjne” z Borku Wlkp oraz Gostynia.

 

Po mszy św. uczestnicy przemaszerowali na dolski rynek.

 

Głos zabrał Burmistrz Henryk Litka, który krótko przedstawił najważniejsze fakty, dotyczące Postania Wielkopolskiego oraz poprosił zebranych o oddanie hołdu Powstańcom poprzez złożenie wiązanek kwiatów.

 

Na zakończenie wszyscy chętni mogli udać się do Izby Regionalnej, gdzie zgromadzonych jest wiele eksponatów i pamiątek – również związanych z Powstaniem Wielkopolskim.

 

W organizację obchodów zaangażowani byli: Urząd Miasta i Gminy, Stowarzyszenie na rzecz wspierania aktywności lokalnej w gminie Dolsk, Gimnazjum, Biblioteka Publiczna oraz Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Dolsku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - UMiG Dolsk                  Kontakt: umig@dolsk.pl

Ten serwis korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.