09-10-2013 r. Wersja do wydruku  Wersja do wydruku 

KRWIOBUS W DOLSKU

Dnia 5 października 2013 roku odobył się wyjątkowy Dzień Gimnazjalisty. W tym roku społeczność gimnazjalna postawiła na promocję zdrowia i życia. W ty dniu bowiem odwiedził nasze miasteczko Krwiobus, w którym można było oddać ten cenny dar życia, a dodatkowo zarejestrować się do Banku Szpiku Kostnego. Nikt się nie spodziewał, że ta akcja odniesie tak DUŻY SUKCES. Zainteresowanie ideą krwiodawstwa było bardzo duże, aż 29 osób oddało krew, a 24 fantastycznych ludzi zarejestrowało się w banku dawców szpiku. Wszystkim serdecznie dziękujemy!!!

To oczywiście nie wszystko. Podczas całej imprezy trwały akcje promujące zdrowy styl życia. Małe dzieci fantastycznie się bawiły na sali gimnastycznej w konkurencjach sportowo-rekreacyjnych, odwiedziły w szkole Kącik Plastyczny i Kino Malucha. Wszyscy natomiast mogli zbadać ciśnienie, dokonać pomiaru wzrostu i wagi, a także zasięgnąć informacji na temat krwiodawstwa i banku szpiku. Cennych informacji udzielali fachowcy : krwiodawcy z HDK „Odlewnik” Śrem oraz członkowie „Drużyny Szpiku”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także pokazy udzielania pierwszej pomocy przeprowadzane przez gimnazjalistów i strażaków z OSP Dolsk.

Tego dnia odwiedziło nas wielu gości m.in. Patrycja Michalczak z Mezo Team, Kacper Adamczak, Kamila i Marzena z Drużyny Szpiku i wielu innych cudownych ludzi o wspaniałym sercu. Patronat nad całą imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk Henryk Litka, a wspomagali nas Strażacy z Dolska, Lubiatowa i Masłowa, Biblioteka Publiczna w Dolsku, OSiR Dolsk, SP Dolsk, oraz firmy Intermedia i Tranz-poz S.A. Przy tej okazji składamy wszystkim gorące podziękowania!!!

Należy również wspomnieć o gimnazjalnych pierwszoklasistach, bowiem w tym właśnie dniu uroczyście zostali włączeni w poczet wszystkich uczniów Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Dolsku. Powitanie oraz chrzest przygotowali już tradycyjnie uczniowie klas II wraz z wychowawcami, a Pani dyrektor uroczyście pasowała przedstawicieli pierwszoklasistów i ich rodziców. Hasło „Podziel się życiem” zobowiązuje, więc najmłodsi uczniowie musieli się przebrać za chirurgów, ratowników oraz pielęgniarki i pielęgniarzy.

Całej imprezie towarzyszyła cudowna jesienna pogoda oraz uśmiechy cudownych mieszkańców Dolska i powiatu śremskiego.

Wszystkim osobom zaangażowanym w całą imprezę, uczniom i ich rodzicom oraz wszystkim ludziom dobrej woli serdecznie dziękujemy za okazane serce. Cieszymy się, że wśród nas jest tak dużo wspaniałych ludzi, dla których drugi człowiek jest bardzo ważny.

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - UMiG Dolsk                  Kontakt: umig@dolsk.pl

Ten serwis korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.