18-10-2013 r. Wersja do wydruku  Wersja do wydruku 

SPRZĄTANIE ŚWIATA - DOLSK 2013

 

Jak co roku na przełomie września i października w całej Polsce odbywa się akcja „Sprzątanie  Świata”. 20 września w szczytny cel sprzątania Ziemi włączyła się Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Dolsku, która propagowała ochronę ziemi. Wszyscy uczniowie obejrzeli film edukacyjny pt. „Cenna woda na ziemi”, gdyż zagadnienie wody było tematem przewodnim. Następnie uczniowie klas I-III wraz z przedszkolakami przemaszerowali ulicami Dolska w asyście Straży Pożarnej, niosąc hasła nawiązujące do zasobów wodnych. Uczniowie klas starszych udali się na dukty leśne w okolicę Miranowa ( zebrano 6 dużych worków) oraz grabili liście drzew kasztanowców w parku w Dolsku. Akcja zakończył się zjedzeniem drożdżówek i wypiciem soczków.

Kolejne porządki w gminie Dolsk w ramach ogólnopolskiej akcji odbyły się 21 września. Członkowie Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Aktywności Lokalnej w Gminie Dolsk, gimnazjaliści wraz z opiekunami, Członkowie Koła Łowieckiego Knieja i mieszkańcy Dolska odwiedzili kilka tras w obrębie Dolska oraz w okolicy leśniczówki w Miranowie. Jak zapewniali uczestniczy w tym roku śmieci było mniej niż w latach ubiegłych, w lesie natomiast sytuacja wyglądała odwrotnie.  Następnym etapem było posadzenie drzew na dolskiej plaży:  5 brzóz, 5 dębów szypułkowych oraz dziesięć sztuk klonów jesionolistynych i modrzewi. Zwieńczeniem akcji był pobyt w ośrodku Villa Natura.

 14 października w akcję na terenie gminy włączyli się uczniowie z Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich, którzy wraz z opiekunami już po raz kolejny brali udział w idei ochrony kasztanowców oraz edukacji ekologicznej. W tym roku młodzież grabiła obszary: Lubiatówka, Międzychodu, Małachowa, Pokrzywnicy, Ostrowieczka oraz okolice Ośrodka Zdrowia i ulicę Podrzekta w Dolsku. Po akcji sprzątania każdy z uczestników otrzymał słodką niespodziankę: drożdżówkę i soczek.

 

Zobacz też: 

Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Dolsku 

Stowarzyszenie na rzecz wspierania aktywności lokalnej w Gminie Dolsk


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - UMiG Dolsk                  Kontakt: umig@dolsk.pl

Ten serwis korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.