01-10-2014 r. Wersja do wydruku  Wersja do wydruku 

„Bezpieczna droga do szkoły”

W poniedziałek - 29 września podczas policyjnej akcji prewencyjnej „Bezpieczna droga do szkoły” blisko 90 uczniów klas I szkół podstawowych gminy Dolsk otrzymało z rąk Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Zbigniewa Rogali oraz Burmistrza Miasta i Gminy Dolsk Pana Henryka Litka elementy odblaskowe. Dzieci obiecały, że w trosce o swoje bezpieczeństwo, będą je nosić w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego.

Spotkanie z najmłodszymi uczniami odbyło się na rynku w Dolsku i podzielone było na kilka części. Najpierw dzieci dowiadywały się, jak powinien zachowywać się pieszy w ruchu drogowym, aby był bezpieczny. Dopełnieniem tej części spotkania było przejście przez jezdnię w czasie kiedy ruchem kieruje policjant drogówki. Kolejna część to wesoła zabawa z sierż. Pyrkiem maskotką wielkopolskiej Policji, której na zaproszenie Pana Dyrektora i uczniów Szkoły Podstawowej w Dolsku towarzyszyła Dolska Koza.

Zakup elementów odblaskowych został sfinansowany ze środków Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dolsku.

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - UMiG Dolsk                  Kontakt: umig@dolsk.pl

Ten serwis korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.