01-10-2014 r. Wersja do wydruku  Wersja do wydruku 

50-lecie pożycia małżeńskiego

30 września 2014 roku Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk Henryk Litka, spotkał się z Jubilatami, świętującymi w tym roku 50. rocznicę pożycia małżeńskiego.

 

Witając przybyłych na uroczystość gości, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mirella Godawa złożyła wszystkim Jubilatom wyrazy szacunku i gratulacje doczekania tej jakże znaczącej rocznicy. W spotkaniu, zorganizowanym w ośrodku „Villa Natura” w Dolsku, udział wzięły także Pani Liliana Lenarczyk-Żurczak – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Dolsk, Pani Janina Pawełczyk - Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Dolsk oraz Pani Maria Bednarska Z-ca Kierownika USC.

 

Burmistrz odznaczył Jubilatów medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, nadanymi przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz życzył dalszych, długich i pogodnych lat wspólnego życia, w jak najlepszym zdrowiu oraz spełnienia jeszcze tych zamierzeń, które dotąd nie zostały zrealizowane. Pary małżeńskie otrzymały także przygotowane z tej okazji listy gratulacyjne, bukiety róż oraz okolicznościowe upominki.

 

Uhonorowane pary małżeńskie to:

1. Janina i Henryk Bręgiel z Drzonku,

2. Joanna i Jan Gościniak z Błażejewa,

3. Janina i Julian Gratkowscy z Dolska,

4. Bronisława i Józef Jagielscy z Rusocina,

5. Janina i Leon Nowaccy z Dolska,

6. Maria i Jan Pawlak z Dolska

7. Teresa i Wawrzyn Piaseccy z Międzychodu

8. Irena i Stanisław Wachowiak z Masłowa

9. Gertruda i Franciszek Wawrzyniak z Kotowa

 

Niespodzianką dla Jubilatów, która wzbogaciła obchody 50-lecia pożycia małżeńskiego był specjalnie przygotowany na tę okazję przez uczniów Szkoły Podstawowej w Dolsku program muzyczny.

 

Po części oficjalnej, przy wspólnym poczęstunku, wspominano czasy młodości dostojnych Jubilatów, lata wspólnego życia i wspólnych doświadczeń.


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - UMiG Dolsk                  Kontakt: umig@dolsk.pl

Ten serwis korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.