12-11-2014 r. Wersja do wydruku  Wersja do wydruku 

Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Dolsku

 

 

 

 

 

Koncert Pieśni Patriotycznej   >>> ZOBACZ GALERIĘ <<<

 

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Dolsku rozpoczął Koncert Pieśni Patriotycznej, który miał miejsce 7 listopada 2014 r. w Sali Widowiskowej w Dolsku. Organizatorem koncertu była Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Dolsku. Młodzi wykonawcy ze wszystkich placówek oświatowych w gminie Dolsk, wykonali przepiękne utwory patriotyczne.

 

 

Turniej mini siatkówki chłopców   >>> ZOBACZ GALERIĘ <<<

 

W sobotę 8 listopada 2014 r. odbył się Turniej mini-siatkówki chłopców, którego organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „KUSY” Dolsk. Rywalizowano w 3 kategoriach. W trójkach zwyciężyła drużyna w składzie: Bartek Drożdziński, Mateusz Mendyka, Karol Grześkowiak.

 

W dwójkach: Jan Rogacki, Przemysław Drożdziński, w singlach Przemysław Drożdziński.

 

Chłopcy biorą udział również w rozgrywkach WZPS Poznań.

 

 

Międzygminny Turniej Siatkówki Mężczyzn   >>> ZOBACZ GALERIĘ <<<

 

Międzygminny Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn tradycyjnie zainaugurował cykl imprez rekreacyjnych organizowanych w ramach obchodów 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

W niedzielę 9 listopada 2014 r. w sali sportowej w Dolsku spotkały się 4 drużyny: MOS Leszno, Krzywiń, Śrem i UKS Kusy Dolsk. W drodze losowania podzielono drużyny na pary półfinałowe: UKS Kusy Dolsk – Krzywiń 2:1 (18:25, 25:11, 17:15), Śrem – MOS Leszno 2:0 (25:22, 26:24). W meczu o 3 miejsce Krzywiń wygrał z MOS Leszno 2:0 (25:20, 25:22). W finale drużyna ze Śremu pokonała reprezentantów Dolska 2:0 (25:19, 25:16).

 

Nagrody w postaci pucharów wręczył Pan Burmistrz MiG Dolsk Henryk Litka.

 

Organizatorem Turnieju był Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dolsku.

 

 

Msza św. za Ojczyznę   >>> ZOBACZ GALERIĘ <<<

 

11 listopada 2014 r. w kościele farnym odbyła się msza święta, którą w intencji Ojczyzny odprawił ks. proboszcz Tomasz Buliński. Uczestniczyły w niej poczty sztandarowe, władze samorządowe, przedstawiciele jednostek organizacyjnych, instytucji i organizacji społecznych działających w gminie oraz licznie przybyli mieszkańcy miasta i gminy Dolsk. Uroczystą mszę uświetniły pieśni patriotyczne w wykonaniu Koła Śpiewaczego „Lutnia”.

 

 

Uroczystości na Rynku w Dolsku   >>> ZOBACZ GALERIĘ <<<

 

Po zakończonej mszy nastąpił przemarsz na dolski rynek. Pod pomnikiem Bohaterów Ziemi Dolskiej odbyła się dalsza część uroczystości, która prowadziła Mirella Godawa – Kierownik Referatu Spraw Obywatelskich. Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego nastąpiła salwa honorowa z armatki, przygotowana przez Bractwo Kurkowe z Dolska. Następnie głos zabrał Burmistrz Dolska Henryk Litka, przypominając fakty historyczne nawiązujące do święta niepodległości.

 

Następnie delegacje reprezentujące dolskie środowisko, złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą ofiary z lat 1914-18 i 1939-45.

 

Na zakończenie prowadząca uroczystość, w imieniu Burmistrza Dolska, podziękowała wszystkim za liczny udział oraz zaprosiła na pozostałe imprezy, zorganizowane z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

 

Turnieje strzeleckie   >>> ZOBACZ GALERIĘ <<<

 

Na Strzelnicy Bractwa Kurkowego odbył się Otwarty Indywidualny Turniej Strzelecki o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Dolsk w kategorii kobiet i mężczyzn oraz Otwarty Turniej Strzelecki o Tarczę Niepodległościową Bractwa Kurkowego w Dolsku.

 

Po zaciętej rywalizacji, wyniki przedstawiają się następująco:

 

1)     Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Dolsk w kategorii kobiet:

I miejsce – Ewelina Trybuś

II miejsce – Anna Majsner

III miejsce – Daria Rosiak

 

2)     Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Dolsk w kategorii mężczyzn:

I miejsce – Radosław Tomczak

II miejsce – Grzegorz Zieliński

III miejsce – Andrzej Ratajczak

 

3)     Strzelanie o Tarczę Niepodległościową:

I miejsce – Radosław Tomczak

II miejsce – Andrzej Ratajczak

III miejsce – Roman Olejniczak

 

4)     Strzelanie o Szablę Niepodległościową:

I miejsce – Romuald Nawrot

II miejsce – Radosław Tomczak

III miejsce – Wiesław Garstka

 

 

Turniej Rekreacyjny z okazji Dnia Seniora   >>> ZOBACZ GALERIĘ <<<

 

W dniu 11 listopada 2014 r. w Sali sportowej w Dolsku odbył się turniej rekreacyjny dla seniorów z gminy Dolsk. Uczestnikami byli seniorzy z Koła Emerytów i Rencistów gminy Dolsk.

 

Do rywalizacji przystąpiło 15 osób, które walczyło w następujących konkurencjach: rzut do kosza, strzał na bramkę, strzał na bramkę do uni-hoka, rzut lotką do celu i strzał z wiatrówki. Na koniec organizatorzy zaproponowali mecz „dwa ognie”. Zespół pracowników MGOSiR wyzwał do walki seniorów. Gra przebiegała w radosnej atmosferze. Wygrała drużyna seniorów jednym trafieniem.

 

Każdy z uczestników otrzymał certyfikat ukończenia zawodów, a najlepsza trójka pucharki, które wręczył Pan Burmistrz MiG Dolsk Henryk Litka.

 

Klasyfikacja: I miejsce Maria Jurga, II miejsce Janina Ciszewicz, III miejsce Czesława Szymańska.

 

Na koniec wszyscy uczestnicy usiedli przy wspólnym stole przy cieście i kawie.

 

Organizatorem Turnieju był Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dolsku.


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - UMiG Dolsk                  Kontakt: umig@dolsk.pl

Ten serwis korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.