13-03-2015 r. Wersja do wydruku  Wersja do wydruku 

Informacja w sprawie odbioru odpadów zielonych i liści dla mieszkańców

 

 

 

 

 

 

Związek Międzygminny „Centrum Zagospodarowania Odpadów – SELEKT” z siedzibą w Czempiniu informuje o zbliżającym się terminie rozpoczęcia zbiórki odpadów zielonych i liści w ramach selektywnej zbiórki bezpośrednio od właścicieli nieruchomości z częstotliwością odbioru co dwa tygodnie w okresie od 1 maja do 30 listopada zgodnie z harmonogramem wywozu odpadów komunalnych na 2015 rok.

 

Zgłoszenie chęci odbioru odpadów zielonych właściciel nieruchomości winien skierować bezpośrednio do firmy odbierającej odpady telefonicznie bądź też na adres e-mail. Zgłoszenie umożliwi opracowanie harmonogramu wywozu oraz sprawne dostarczenie worków.

 

Ponadto przypomina się, że:

-         odpady zielone to odpady komunalne stanowiące części roślin pochodzących z pielęgnacji terenów zielonych i ogrodów tzn. ścięta trawa, kwiaty i liście, rozdrobnione gałęzie, części zielone gałęzi z wyłączeniem odpadów z czyszczenia ulic i placów,

-         odpady zielone można również zagospodarowywać w przydomowych kompostownikach; przekazywać do punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych tzw. PSZOK z chwilą ich uruchomienia.

 

Kontakt do firmy odbierającej odpady:

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Śremie Sp. z o.o.

Śrem, ul. Parkowa 6, 63-100 Śrem

Tel: 61 28 30 511

Fax. 61 28 30 190

e-mail: biuro@pgk.srem.pl


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - UMiG Dolsk                  Kontakt: umig@dolsk.pl

Ten serwis korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.