04-05-2016 r. Wersja do wydruku  Wersja do wydruku 


MAJÓWKA W DOLSKU

Święto Strażaka w Małachowie

W dniu 2 maja 2016r. w Małachowie odbyły się gminne uroczystości z okazji dnia św. Floriana, patrona strażaków.  Obchody rozpoczęto o godz. 17.00 mszą św. polową, odprawioną przez księdza Leona Kamińskiego, proboszcza parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Kunowie.

Po mszy św. za trud i poświęcenie zebranym strażakom podziękowali Henryk Litka, Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk oraz Pan Benedykt Włodarczak, Prezes Zarządu Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Dolsku.

Po części oficjalnej Prezes OSP Małachowo, Pan Jacek Dorsz zaprosił wszystkich zgromadzonych na poczęstunek.

 

 

„Dzień otwartych strażnic”

W dniu 1 maja 2016r. na placu przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Dolsku odbył się festyn z okazji obchodów Dnia Strażaka pt. „Dzień otwartych strażnic”.

Podczas festynu zademonstrowany został sprzęt ratowniczy jakim na co dzień posługują się strażacy oraz można było obejrzeć wozy strażackie i zajrzeć do wnętrza budynku remizy.

Najmłodsi mogli spróbować swoich sił przy kolorowankach oraz popryskać z hydronetki do "drewnianego strażaka;  jednak najciekawszą atrakcją okazała się możliwość włączenia "kogutów" oraz możliwość posiedzenia w wozie strażackim.

Dla dorosłych przygotowano trudniejsze konkurencje, a mianowicie przeniesienie jajka narzędziami hydraulicznymi z jednego pachołka na drugi. Był to nie lada wyczyn i nie wszystkim się udał.

Ponadto uczestnicy festynu wysłuchali pogadanki na temat czadu oraz pierwszej pomocy, która została przygotowana przez druhów OSP Dolsk. 

Przez cały czas trwania imprezy uczestnicy mogli częstować się kawą i herbatą oraz wypiekami druhen. 

W trakcie trwania imprezy pojawiły się też stare ciągniki – bombaje, które były dodatkową atrakcją dla uczestników.

Msza św. w intencji Ojczyzny

W niedzielę 3 maja o godz. 12.00 w kościele farnym w Dolsku odbyła się Msza Św. za Ojczyznę. Odprawił ją ks. Proboszcz Tomasz Buliński, a oprawę muzyczną przygotowało Koło Śpiewacze „Lutnia” oraz Młodzieżowy Zespół Muzyczny Per Dio. W uroczystości uczestniczyły liczne poczty sztandarowe, władze samorządowe, przedstawiciele jednostek organizacyjnych, instytucji i organizacji społecznych działających w gminie oraz licznie przybyli mieszkańcy miasta i gminy Dolsk.

Strzelanie drużynowe o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Dolsk

Również tego dnia o godz. 13.30 na strzelnicy Bractwa Kurkowego w Dolsku rozegrano Strzelanie drużynowe o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Dolsk, w kategorii kobiet i mężczyzn oraz odbyło się strzelanie indywidualne do tarczy punktowej. Liczny udział mieszkańców w konkursie świadczy o dużym zainteresowaniu społeczeństwa tego rodzaju rozrywką.

Wyniki

KATEGORIA KOBIET

1.    DRUŻYNA ,, HELLO ,, - ZIELIŃSKA ANDŹELIKA, KALISZ DARIA, TRYBUŚ SANDRA  47 PKT.

2.    DRUŻYNA ,, NIEZAPOMINAJKI .. – SIKORSKA BARBARA, PAWLAK EWELINA, HELENA KWIECIŃSKA – 44 PKT

3.    DRUŻYNA ,, WCZORAJSZE ,, - TOMASZEWSKA JULIA, PAWLAK NIKOLA, GORWA WERONIKA – 30 PKT

KATEGORIA MĘŻCZYZN

1.    BRACTWO  I  - LIPIŃSKI RENARD, KIERZKOWSKI ZBIGNIEW, SZYMKOWIAK TADEUSZ. 55 PKT

2.    SZKOŁA DOLSK – DUDZIŃSKI WOJCIECH, GARSTKA WIESŁAW, GRONEK ANDRZEJ – 49 PKT

3.    BRACTWO II – SUROWIEC WIESŁAW, KOSSOWSKI MICHAŁ, JURGA IRENEUSZ – 31 PKT

ZWYCIĘSKIE DRUŻYNY OTRZYMAŁY PUCHARY I PAMIĄTKOWE MEDALE.

STRZELANIE O TARCZĘ BRACKĄ ,, 3 MAJA ,,

1.    CISZEWICZ JAN

2.    GARSTKA WIESŁAW

3.    FABISIAK PAWEŁ

 

Festyn „Kozi Jarmark”

Tradycyjnie 3 maja odbył się festyn „Kozi Jarmark”. Jak co roku na Rynku w  Dolsku pojawił się szereg stoisk wystawowych, handlowych i gastronomicznych. Wśród tej barwnej scenerii na scenie zaprezentowali się artyści lokalni oraz zaproszeni goście.

Pierwszy pokaz „Zaklinacze węży” wzbudził wielkie zainteresowanie młodszej i starszej widowni. Na scenie prezentowali się panowie Andrzej Rybarczyk oraz Damian Kozłowski i ich pupile węże dusiciele. Następnie każdy uczestnik imprezy mógł zrobić sobie zdjęcie z wężem.

Dla najmłodszych organizatorzy zaplanowali teatrzyk. Dzieci zobaczyły przedstawienia pt. „Ostatnia książka świata” w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki Maska z Krakowa. Następnie artyści zaprosili dzieciaki do wspólnej zabawy na warsztatach teatralnych pt. „Tropem rycerskiej przygody”.

Jak co roku swoje umiejętności  artystyczne na scenie prezentowały dzieci i młodzież oraz dorośli. Prezentowali się:

Przedszkole „Stokrotki” z Dolska- grupa I Smerfy – taniec

Koło Śpiewacze Lutnia –śpiew

Anna Opielewicz –śpiew

Zespół Projekt Mimika – taniec

Andrzej Janicki – śpiew

Maja Ciemniak – gra na organach

Anita Rosiak – recytacja

 

Na zakończenie imprezy wystąpili goście – Kapela podwórkowa EKA z Gostynia.

 

Swoje prace na stoisku wystawowym zaprezentował rzeźbiarz Pan Benedykt Włodarczak.

Po raz pierwszy na „Kozim Jarmarku” swoje wypieki oferowały Panie z Klubu Miłośników Księginek. Panowie natomiast  zapraszali  na pyszne potrawy z grilla.

Uczestnicy imprezy mogli skorzystać także z oferty gastronomicznej oraz zasiąść w ogródku Baru Max.

 

Organizator Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Dolsk serdecznie dziękuje wszystkim artystom, wystawcom oraz uczestnikom imprezy i zaprasza już za rok na kolejny „Kozi Jarmark”.

Biblioteka dziękuje Panu Maciejowi Opielewiczowi za pomoc techniczną.

Specjalne podziękowanie organizator składa Kierownikowi i pracownikom Miejsko- Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji za pomoc i współpracę podczas imprezy.

 

width="390" height="261">

 

Spotkanie SLD

1 maja w siedzibie Bractwa Kurkowego w Dolsku powiatowe zrzeszenie SLD zorganizowało obchody „Dnia 1 Maja”. W uroczystości udział wzięła m.in. Posłanka do Parlamentu Europejskiego Krystyna Łybacka. Spotkanie zgromadziło wielu członków i sympatyków SLD z terenu Śremu, Dolska, Poznania.


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - UMiG Dolsk                  Kontakt: umig@dolsk.pl

Ten serwis korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.