02-09-2016 r. Wersja do wydruku  Wersja do wydruku 

INAUGURACJA ZAJĘĆ W PRZEDSZKOLACH

Dnia 01.09.2016 r. swoją edukacyjną przygodę w Mszczyczynie - filii Przedszkola Samorządowego w Dolsku rozpoczęło dwanaścioro dzieci. Uroczystość rozpoczęcia roku przedszkolnego została zainaugurowana przez przedstawicieli władz samorządowych naszej gminy na czele Burmistrzem Miasta i Gminy Dolsk -  Henrykiem Litka. W tak ważnym dniu dla dzieci nie zabrakło również Dyrektora Przedszkola Samorządowego w Dolsku – Longiny Dułacz, która powitała zarówno przedszkolaków, jak i ich rodziców, a także przedstawiła nauczyciela sprawującego opiekę nad dziećmi – p. Katarzynę Zielińską.

Po zakończeniu części oficjalnej w przedszkolu, uroczystość rozpoczęcia roku przedszkolnego była kontynuowana w świetlicy wiejskiej w Mszczyczynie, w której dzięki uprzejmości sołtysa – Sabiny Hoffmann  na wszystkich gości czekał słodki poczęstunek, a dzieci otrzymały drobne upominki.

W dalszej części dnia dzieci wraz z rodzicami powróciły do nowo urządzonej sali przedszkolnej, gdzie uczestniczyły w zajęciach adaptacyjnych oraz miały okazję zapoznać się z udostępnionymi dla nich zabawkami. Warto dodać, iż nazwa nowo utworzonej grupy stanowi kontynuację lat poprzednich i brzmi „ŻABKI”.

Dzień rozpoczęcia przedszkolnej przygody przebiegł w bardzo miłej atmosferze. Niewątpliwie przez całe słoneczne, wrześniowe przedpołudnie uśmiech gościł na twarzach zarówno dzieci, jak i ich rodziców.

W tym dniu swoją edukację zaczęły, również przedszkolaki z Międzychodu. Filia ta po raz pierwszy zaczęła funkcjonować w tym roku, a nazwa utworzonej tam grupy to „JEŻYKI”.

Wszystkich zebranych powitał Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk – Henryk Litka oraz dyrektor Przedszkola Samorządowego w Dolsku – Longina Dułacz. Zarówno dzieci jak rodzice mieli możliwość poznania p. Karoliny Stężyckiej, która będzie sprawowała opiekę nad dziećmi. Podczas wspólnych zabaw dzieci zapoznały się z salą, w której spędzą cały nadchodzący rok szkolny. W trakcie krótkich zajęć adaptacyjnych dzieci poznawały swoje imiona, miały możliwość uczestniczenia we wspólnych zabawach ruchowych oraz wykonania pracy plastycznej. Wesoło bawiły się także na placu zabaw. Nie zabrakło też małych upominków – wesołych baloników. Dzięki miłej atmosferze dzieci zapewniły, ze z uśmiechem przyjdą do przedszkola kolejnego dnia.

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - UMiG Dolsk                  Kontakt: umig@dolsk.pl

Ten serwis korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.