28-09-2016 r. Wersja do wydruku  Wersja do wydruku 

I miejsce w Konkursie wiedzy o polskich symbolach narodowych

 

 

 

 

 

 

W dniu 25 września 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Hymnu Narodowego w Brodnicy odbyła się pierwsza edycja konkursu wiedzy o generale Józefie Rufinie Wybickim i polskich symbolach narodowych. W konkursie brały udział szkoły podstawowe, gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne powiatu śremskiego. Trzyosobowe drużyny rozwiązywały test wiedzy, każdy w swojej kategorii wiekowej. Nasza drużyna, pod opieką Pani Iwony Sarnowskiej, w składzie: Aleksandra Adamska, Przemysław Drożdziński i Kacper Pawlicki - uczniowie klas szóstych - pokonali osiem drużyn i po zaciekłej dogrywce z reprezentantami SP w Manieczkach zajęli I miejsce, wykazując się ogromną wiedzą na temat generała Józefa Wybickiego, generała Jana Henryka Dąbrowskiego i Dezyderego Chłapowskiego oraz historii i znaczenia polskich symboli narodowych.

 

Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się przy pałacu w Brodnicy, w czasie uroczystości poświęconej obchodom Dnia Hymnu Polskiego, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego- Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości. Projekt był współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Patronat nad imprezą objęła Wielkopolski Kurator Oświaty Pani Elżbieta Leszczyńska.

 

Podczas tego wydarzenia szkoły, które brały udział w projekcie Dziecięca Cyfrowa Encyklopedia Wielkopolan, przedstawiały biogram wybranej i opisanej przez siebie postaci. Przedstawicielki naszej szkoły pod opieką Pani Magdaleny Gorwy: Linda Ciachowska i Julia Sławek, zapoznały zgromadzonych gości z życiem i działalnością Stefana Stryczyńskiego - wspaniałego nauczyciela SP w Dolsku oraz społecznika. Przygotowaniem prezentowanego biogramu zajęły się również panie Aleksandra Grzegorczyk i Lidia Kubiak.

 

Dziękujemy Pani Julicie Drożdzińskiej i Małgorzacie Sławek za pomoc w dowiezieniu uczniów na uroczystość.

 

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

 

 

WAŻNE!

Kliknij na dowolne zdjęcie w celu jego powiększenia.


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - UMiG Dolsk                  Kontakt: umig@dolsk.pl

Ten serwis korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.