05-05-2008 r. Wersja do wydruku  Wersja do wydruku 

Majówka w Dolsku

 

 

1 maja 2008 roku

 

 

 

 

Plaża miejska godz. 14.00 „Prezentacje 9 .” Spotkanie z wojskiem

 

Specjalnymi gośćmi tegorocznych Prezentacji był 6 batalion dowodzenia Sił Powietrznych ze Śremu. Uczestnicy imprezy mogli zobaczyć trzy samochody wojskowe ze sprzętem łączności oraz elementy uzbrojenia żołnierza. Wszyscy chętni mogli wejść do samochodów, obejrzeć broń i zrobić sobie zdjęcie. Można było zobaczyć także pokaz multimedialny na temat tradycji i dnia dzisiejszego garnizonu śremskiego. Dzieci i młodzież mogły wykazać się wiedzą w konkursie o wojsku. Całość pokazu wojskowego nadzorował Szef sekcji wychowawczej por. Rafał Felcenloben.

 

Jak co roku nie zwiodły dzieci i młodzież z pokazami tanecznymi. Bardzo dużą reprezentację wystawiło Przedszkole „Stokrotki” w Dolsku. Dzieci do występu przygotowywały wychowawczynie: Ewa Stężycka, Joanna Grzelka oraz Beata Dutkowiak. Przedszkolaki przygotowały także specjalną niespodziankę dla wojska- wręczyli im własnoręcznie wykonane kwiatki.

 

W kilku tańcach zaprezentował się także zespół taneczny ze Szkoły Podstawowej z Dolska, przygotowywany przez opiekunkę Gertrudę Krawczyk.

 

Na festynie swoje wyroby prezentowali również Pszczelarze z koła Dolsk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - UMiG Dolsk                  Kontakt: umig@dolsk.pl

Ten serwis korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.