03-09-2008 r. Wersja do wydruku  Wersja do wydruku 

Obóz sportowy w Dolsku

 

 

 

 

 

 

W dniach 18-28 sierpnia 2008 r. w sali ośrodka sportu i rekreacji w Dolsku gościliśmy na obozie sportowym grupę zawodniczek UKS Głuszyca. Dziewczęta reprezentują sekcje siatkarską kadetek oraz juniorek. W sezonie 2008/2009 klub będzie rozgrywał swoje mecze mistrzowskie w Dolnośląskiej Lidze juniorek i kadetek. Opiekunami zespołu są: trener Grzegorz Będziński oraz sekretarz klubu Patrycja Chudy. Nie jest to pierwsza wizyta siatkarzy z woj. dolnośląskiego. W 2005 roku gościliśmy również podopiecznych Pana Będzińskiego. Byli to zawodnicy III-cio ligowego zespołu siatkarskiego ze Świebodzic.

 

„Pomysł na organizację obozu sportowego w Dolsku narodził się podczas innego obozu, który odbywał się w Śremie. Pan Kierownik basenu - Bolesław Morawiec skontaktował nas z Kierownikiem Witoldem Opielewiczem, który ugościł nas po raz pierwszy w Dolsku. Tegoroczny obóz to kontynuacja owocnej współpracy. W Dolsku odpowiada nam zaplecze sportowe, cisza, spokój, bliskość jeziora i lasu. Znakomite warunki na obozy sportowe. Małym minusem jest stosunkowo uboga baza noclegowa, ale za to za godziwe pieniądze. Koszty obozu zostały pokryte z opłat od samych zawodniczek i ich rodziców”.

 

Zawodniczki UKS Głuszyca oprócz treningów (2 razy dziennie) rozegrały dwa mecze sparingowe z miejscową drużyną dziewcząt UKS „Kusy”. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Głuszycy, drugi na zakończenie obozu 3:0 dla Dolska. Dziewczęta opuszczając Dolsk obiecały, że w przyszłym roku również skorzystają z naszej gościnności.

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - UMiG Dolsk                  Kontakt: umig@dolsk.pl

Ten serwis korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.