30-01-2009 r. Wersja do wydruku  Wersja do wydruku 

Wieczornica z okazji Jubileuszu 650-lecia

 

 

 

 

 

 

28 stycznia 2009 roku – dokładnie w 650 rocznicę nadania praw miejskich miastu Dolsk na Sali widowiskowej w Dolsku odbyła się wieczornica dla uczczenia tego znaczącego Jubileuszu.

 

O tym, że uroczystość miała szczególne, symboliczne znaczenie dla lokalnej społeczności świadczyła duża liczba przybyłych gości. Radni, Sołtysi, kierownicy i pracownicy jednostek organizacyjnych, organizacji pozarządowych oraz firm z terenu miasta i gminy Dolsk, a nade wszystko Dolszczanie, po wysłuchaniu wystąpienia Burmistrza - Henryka Litka, obejrzeli program artystyczny przygotowany przez młodzież gimnazjalną pod kierunkiem Pani Joanny Jankowiak zatytułowany: „Dolsk nasza mała Ojczyzna”. Przedstawienie to przeniosło nas w odległe czasy, pozwoliło poznać istotne fakty z historii miasta Dolsk, by wrócić do teraźniejszości, poznać plany na przyszłość, zawarte w prezentacji multimedialnej przygotowanej przez Bibliotekę Miasta i Gminy Dolsk wspólnie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Dolsku.

 

Na zakończenie goście zwiedzali wystawę okolicznościową poświęconą miastu Dolsk przygotowaną przez pracowników Biblioteki pod kierunkiem pani Dyrektor Darii Rosiak oraz mieli możliwość wpisywania się do Księgi Pamiątkowej, założonej dla uczczenia wydarzeń związanych z obchodami 650-rocznicy nadania praw miejskich miastu Dolsk.

 

Spotkanie było także okazją do zakupienia nowości wydawniczych związanych tematycznie z historią Dolska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - UMiG Dolsk                  Kontakt: umig@dolsk.pl

Ten serwis korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.