01-09-2009 r. Wersja do wydruku  Wersja do wydruku 

Obchody 70-rocznicy wybuchu II wojny światowej

 

 

 

 

 

 

1 września 2009 roku o godz. 1100 - w związku z 70-tą rocznicą wybuchu II wojny światowej - na rynku w Dolsku miała miejsce uroczystość patriotyczna upamiętniająca to wydarzenie.

 

W obecności pocztów sztandarowych, uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Dolsku oraz przybyłych na rynek mieszkańców, przedstawiciele władz samorządowych, jednostek organizacyjnych, instytucji i organizacji społecznych działających w gminie oddali hołd bohaterom tych wydarzeń, składając kwiaty pod pomnikiem. Uroczyste obchody uwieńczone zostały okolicznościowym wystąpieniem Burmistrza Miasta i Gminy Dolsk - Henryka Litka oraz recytacją wiersza I. Krasickiego „Hymn do miłości Ojczyzny” w wykonaniu Sandry Nowackiej, uczennicy gimnazjum.

 

Uroczystość prowadził Witold Opielewicz, który kończąc, zaprosił wszystkich do zwiedzania wystawy okolicznościowej, poświęconej związanym z miastem Dolsk, wydarzeniom II wojny światowej, przygotowanej przez pracowników Biblioteki Publicznej w Dolsku pod kierunkiem pani Dyrektor Darii Rosiak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - UMiG Dolsk                  Kontakt: umig@dolsk.pl

Ten serwis korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.