07-09-2009 r. Wersja do wydruku  Wersja do wydruku 

DOŻYNKI - DOLSK 2009

 

 

 

DOŻYNKI POWIATOWO GMINNE

DOLSK

6 września 2009 r.

 

 

 

 

W niedzielę 6 września 2009 r. odbyły się w Dolsku dożynki powiatowo gminne. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. dziękczynną w kościele pw. św. Michała Archanioła w Dolsku, odprawioną przez księdza dziekana Mariana Bruckiego, koncelebrowaną przez księży- Ryszarda Jankowiaka, Piotra Kłosowskiego oraz Henryka Schwanke.

 

Po mszy goście dożynkowi w korowodzie udali się na stadion sportowy w Dolsku. Prowadziły go zabytkowe ciągniki państwa Jankowiaków z Księginek, a trasa korowodu została przystrojona przez Szkołę Podstawową oraz Gimnazjum w Dolsku.

 

- Korowód -

 

Uroczystości rozpoczął Burmistrz Dolska Henryka Litka, który w imieniu Starosty Śremskiego Tadeusza Waczyńskiego oraz swoim powitał wszystkich gości.

 

Obrzędy dożynkowe prowadził zespół folklorystyczny „Chojnioki”. Starostami dożynkowymi byli Irena Wilczyk z Księginek oraz Zbigniew Kiel z Masłowa. Tradycyjnie starości dożynkowi wręczyli chleby gospodarzom dożynek, którzy rozdzieli je wśród zebranych. Następnie odbyło się obtańcowanie wieńca dożynkowego.

 

- FOTOREPORTAŻ -

 

Za rolniczy trud dziękowali w swoich przemówieniach Tadeusz Waczyński Starosta Śremski, Marek Stawujak Dyrektor Departamentu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu oraz Adam Lewandowski Burmistrz Śremu.

 

Na wniosek Prezesa Wielkopolskiej Izby Rolniczej posła Piotra Walkowskiego – Pan Minister Rolnictwa Marek Sawicki nadał w dniu 18.08.2009r. Odznaki Honorowej „Zasłużony dla Rolnictwa”. Odznaczenia wręczyli Starosta Śremski Tadeusz Waczyński, Burmistrz Dolska Henryk Litka oraz Przewodniczący Rady Powiatowej WIR w Śremie Kazimierz Jańczak. Wśród odznaczonych znaleźli się:

Stefan Adamczak z Ludwikowa, Leon Adamczak z Chwałkowa, Leonard Baranek z Chwałkowa, Marek Jankowiak z Rusocina, Czesław Jurga z Pyszącej, Tadeusz Mieloch z Borgowa, Paweł Toboła ze Śremu.

 

Następnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu „Piękna wieś gminy Dolsk”.

 

WYNIKI KONKURSU

„PIĘKNA WIEŚ GMINY DOLSK”

 

Komisja w składzie:

1.   Maria Surowiec – przewodnicząca komisji

2.   Marek Gogół - członek komisji

3.   Daria Rosiak - członek komisji

4.   Stanisław Kaźmierski - członek komisji

wyłoniła następujących finalistów w kategoriach:

 

- NAJPIĘKNIEJSZA WIEŚ

I miejsce : wieś Nowieczek - nagroda w wys. 3.000,- zł.

II miejsce : wieś Lubiatowo - nagroda w wys. 2.000,- zł.

 

- NAJPIĘKNIEJSZA ZAGRODA WIEJSKA GMINY DOLSK

I miejsce: Beata Kubiak zam. Kotowo 1, 63-140 Dolsk – nagroda w wys. 1.000,- zł.

II. miejsce: Janina i Jan Bogaczyk zam. Małachowo 147, 63-140 Dolsk – nagroda w wys. 750,- zł.

III. miejsce: Sylwia i Daniel Grzegorek zam. Drzonek, ul. Klonowa 48, 63-140 Dolsk– nagroda w wys. 500,- zł.

 

Uroczystości dożynkowe zakończyły występy zespołu „Chojnioki” oraz parodystów z Wrocławia.

 

Imprezie dożynkowej towarzyszył poczęstunek dożynkowy dla wszystkich zebranych oraz liczne wystawy. Goście dożynkowi mogli wziąć udział także w loterii fantowej zorganizowanej przez Gimnazjum w Dolsku oraz w quizie muzycznym a także zabawie tanecznej zorganizowanej przez zespół JIM-BAND.


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - UMiG Dolsk                  Kontakt: umig@dolsk.pl

Ten serwis korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.