16-09-2009 r. Wersja do wydruku  Wersja do wydruku 

Podpisanie umowy o przyznaniu pomocy w ramach działania „ODNOWA I ROZWÓJ WSI”

 

 

 

 

 

 

W dniu 16 września 2009 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Gmina Dolsk, jako jedna z pierwszych w województwie wielkopolskim, reprezentowana przez Burmistrza – Pana Henryka Litka i Skarbnika Panią Elżbietę Juskowiak, podpisała umowę o przyznaniu pomocy finansowej w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”. Zakończył się tym samym pierwszy etap prac związanych z pozyskaniem środków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dla naszej gminy.

 

 

 

 

W ramach przyznanej pomocy finansowej, której wysokość opiewa na kwotę 402.191,00 zł zostaną wykonane prace polegające na dokonaniu przebudowy i modernizacji świetlic wiejskich w miejscowościach Międzychód, Rusocin, Wieszczyczyn wraz z zagospodarowaniem najbliższego otoczenia zgodnie z przygotowanym projektem prac. Zakłada on m.in. wymianę dachu, okien, prace tynkarsko-malarskie, urządzenie placów zabaw oraz rozbiórkę budynku „starej świetlicy” w Wieszczyczynie.

Wniosek o pozyskanie środków gmina złożyła w marcu tego roku, w momencie ogłoszenia naboru przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu. Podpisanie umowy pozwala na wszczęcie procedur przetargowych i wyłonienie wykonawcy zadania.

 

Będzie to już kolejna inwestycja realizowana przy udziale środków zewnętrznych.


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - UMiG Dolsk                  Kontakt: umig@dolsk.pl

Ten serwis korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.