23-04-2010 r. Wersja do wydruku  Wersja do wydruku 

Spotkanie autorskie z Panią Aleksandrą Petrusewicz

 

 

 

 

 

 

W środę 21 kwietnia 2010 r. w Sali Widowiskowej w Dolsku odbyło się spotkanie z Panią Aleksandrą Petrusewicz autorką bajki „Wędrowała koza biała”. W spotkaniu wzięli udział również Pani Barbara Siwińska prezes śremskiego koła Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Pan Ryszard Zawadzki autor ilustracji oraz Pan Henryk Litka Burmistrz Dolska. Na zaproszenie Pani Darii Rosiak – Dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Dolsk na spotkanie przybyli uczniowie klas I-III Szkół Podstawowych w Dolsku i Masłowie.

 

Pani Aleksandra Petrusewicz, szczecińska pisarka, której całe życie zawodowe wiązało się z pracą na rzecz dzieci i młodzieży, jest autorką wielu książek i bajek adresowanych właśnie do najmłodszych czytelników m.in.: „Jak to w Wielkanoc u dziadków było”, „Opowieść babuni na dobranoc”, „Jak dziadunio wnuczka usypiał” oraz szczególna książeczka „Jak bańka mydlana pomaga dzieciom”, napisaną z myślą o dzieciach chorych i dla nich przeznaczoną.

 

Autorka napisała również operę dla dzieci MUSZKA oraz śpiewogrę na podstawie swojej książki „Jak to w Wielkanoc u dziadków było”.

 

Ilustrację do publikacji wykonał Pan Ryszard Zawadzki , który na co dzień jest lekarzem anestezjologiem w śremskim szpitalu, natomiast inicjatorem powstania bajki była Pani Barbara Siwińska.

 

Goście opowiedzieli publiczności o swojej pracy nad książką, a Pani Aleksandra Petrusewicz przeczytała całą bajkę. Następnie dzieci ze Szkoły Podstawowej z Dolska, Filii Małachowo recytowały fragmenty bajki.

 

Na spotkaniu rozpoczęto też akcję promocyjną rzeźby dolskiej kozy, która w przyszłości zostanie postawiona na rynku. Miniaturową rzeźbę kozy uwięziono w „areszcie”, skąd mieszkańcy gminy będą ją „wykupywać”.

 

Na zakończenie spotkania goście otrzymali róże oraz rozdawali autografy.

 

 

 

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - UMiG Dolsk                  Kontakt: umig@dolsk.pl

Ten serwis korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.