13-05-2010 r. Wersja do wydruku  Wersja do wydruku 

Pierwsze inwestycje wykonane w ramach PROW

 

 

 

 

 

 

W dniu 12 maja 2010 roku w Wieszczyczynie podczas zebrania wiejskiego Burmistrz Dolska Henryk Litka oficjalnie przekazał mieszkańcom nowo powstałą świetlicę, a ksiądz Proboszcz Ryszard Jankowiak dokonał jej poświęcenia, by dobrze służyła mieszkańcom, była miejscem wspólnych spotkań i pożytecznego spędzania wolnego czasu. Niespodzianką przygotowaną przez Panią Sołtys wspólnie z mieszkańcami, był występ artystyczny dzieci z Wieszczyczyna, który wzbudził duże, w pełni zasłużone brawa.

 

Świetlica wiejska w Wieszczyczynie to jedna z trzech inwestycji zrealizowanych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Prace obejmowały m.in. adaptację budynku starej kotłowni (wykonanie ścianek działowych, prace malarskie, wymianę posadzki, wymianę stolarki drzwiowej, centralnego ogrzewania, wykonanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych), a także rozbiórkę budynku starej świetlicy wraz z urządzeniem terenu zieleni z placem zabaw.

 

Pierwsze kroki w kierunku realizacji projektu zostały podjęte z początkiem roku 2008, kiedy to zlecono wykonanie dokumentacji projektowej oraz kosztorysów inwestorskich.

 

W roku 2009 w odpowiedzi na ogłoszony przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu konkurs w ramach programu „Odnowa i Rozwój Wsi” złożono wniosek o dofinansowanie zadania „Remont i modernizacja świetlic wiejskich w miejscowościach Międzychód, Rusocin i Wieszczyczyn”.

 

Po jego pozytywnej weryfikacji 16 września 2009 roku Burmistrza Dolska podpisał w Poznaniu umowę o przyznaniu dofinansowania, co pozwoliło przystąpić do prac związanych bezpośrednio z realizacją projektu. Całość inwestycji zakończono 23 kwietnia 2010 roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - UMiG Dolsk                  Kontakt: umig@dolsk.pl

Ten serwis korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.