GMINA DOLSK

Herb Gminy Dolsk


Temat: 100 urodziny Pani Jadwigi Kaźmierczak
100 urodziny Pani Jadwigi Kaźmierczak

 

 

 

 

 

 

W niedzielę 29 lipca 2012 roku rocznicę 100-nych urodzin obchodziła Pani Jadwiga Kaźmierczak z Rusocina - najstarsza mieszkanka gminy Dolsk.

 

Z okazji tak pięknego Jubileuszu Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk - Pan Henryk Litka wraz z Panią Mirellą Godawa – Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Dolsku złożyli Szanownej Jubilatce, w imieniu władz samorządowych i lokalnej społeczności, najserdeczniejsze życzenia zdrowia, spokoju i wielu radosnych chwil przeżywanych w kręgu najbliższych osób.

 

Burmistrz Dolska wraz z koszem kwiatów wręczył Pani Jadwidze symboliczny upominek oraz list gratulacyjny. Przekazał także życzenia od Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska.

 

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i ciepłej atmosferze. Wspominano czasy, w jakich żyła Pani Jadwiga. Od urodzenia jest mieszkanką Rusocina. Najstarsza z sześciorga rodzeństwa, po śmierci swojego ojca, wraz z matką stała się odpowiedzialna za utrzymanie rodziny. Zawsze była bardzo pracowita, uczynna i niosła innym pomoc, gdy znaleźli się w potrzebie. Doczekała się 5 dzieci, 14 wnuków, 22 prawnuków oraz 2 praprawnuków. Przeżyła prawie całe ubiegłe stulecie z wraz jego bagażem trudnych i nieraz bolesnych doświadczeń. Po dziś dzień zachowała pogodę ducha i siłę woli, które od zawsze towarzyszyły jej w życiu.

 

 
Opublikowano dnia 30-07-2012 r.