GMINA DOLSK

Herb Gminy Dolsk


Temat: Zakończenie sezonu rowerowego w Żurawcu
Zakończenie sezonu rowerowego w Żurawcu

 

 

 

 

 

 

W sobotę 22 września 2012 r. Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego na czele z Panią Moniką Bulińską, przesłała do nas zaproszenie do udziału w imprezie rekreacyjno-turystycznej „Rowerem do...”. Tym razem zakończenie sezonu odbyło w się w gminie Brodnica, w miejscowości Żurawiec. Gminą Dolsk reprezentowała silna grupa prawie 40 uczestników, wśród których byli: 14 osób SP Dolsk, 14 osób SP Masłowo, 11 „Żwawe Babki” i 4 osoby z gimnazjum w Dolsku. Ze względu na pogodę i długość trasy, organizatorzy postanowili podjechać autobusem do Dalewa i z stamtąd udać się w szesnastokilometrową trasę do Żurawca.

 

Na miejscu uczestnicy jak zwykle zostali poczęstowani grochówką. Mogli również uczestniczyć w grach i zabawach. Było strzelanie z paintball-a, zapasy sumo, rzut oponą, slalom rowerowy czy też walka na kije. Nasza ekipa była aktywna, a prym wiodły Żwawe Babki. Po dwóch godzinach zabawy autobusem powróciliśmy do Dolska.

 

Była to kolejna impreza rowerowa w której uczestniczyliśmy w tym roku. Coraz większa ilość uczestników daje nam znak, że na taki rodzaj rekreacji należy kłaść nacisk w roku 2013.

 

Dla naszych mieszkańców już dziś mamy zaproszenie na 18 maja 2013 r. na zlot gwiaździsty miłośników rowerów z całej grupy LGD „Gościnna Wielkopolska” w Dolsku!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Opublikowano dnia 24-09-2012 r.