GMINA DOLSK

Herb Gminy Dolsk


Temat: Weekend tenisowy w Gminie Dolsk
Weekend tenisowy w Gminie Dolsk

 

 

 

 

 

 

Przez ostatni tydzień w gminie Dolsk królował tenis stołowy. Od poniedziałku do piątku w sołectwach a w weekend finały w Dolsku. Na początek do rywalizacji przystąpili juniorzy, którzy zostali podzieleni na dwie kategorie: szkoła podstawowa dziewczęta i chłopcy oraz gimnazjum dziewczęta i chłopcy. W sumie 38 zawodników podzielono na grupy w których grano systemem „każdy z każdym”:

 

Wyniki:

 

SP dziewczęta:

1.     Julia Majchrzycka Lubiatowo

2.     Marta Chojnacka Lubiatówko

3.     Ania Podpołucha Wieszczyczyn

4.     Jagoda Jurga Masłowo

 

SP chłopcy:

1.     Kacper Tomczak Mszczyczyn

2.     Szymon Pelec Mełpin

3.     Aleksander Jurga Dolsk

 

Gimnazjum dziewczęta:

1.     Martyna Wawrzyniak Małachowo

2.     Kinga Skrzypczak Mszczyczyn

3.     Roma Skrzypczak Mszczyczyn

4.     Karolina Siejak Masłowo

 

Gimnazjum chłopcy:

1.     Kacper Skrzypczak Mszczyczyn

2.     Mikołaj Kostój Kotowo

3.     Mikołaj Grabny Mszczyczyn

 

Nagrody w postaci medali i nagród rzeczowych wręczyli Pani Przewodnicząca Rady MiG Dolsk Janina Pawełczyk, pan Burmistrz MiG Dolsk Henryk Litka oraz Kierownik MGOSiR Witold Opielewicz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Niedziela - seniorzy

 

W niedzielne popołudni do rywalizacji przystąpili seniorzy podzieleni na dwie grypy; Kobiety i mężczyźni. Panie w liczbie 5 rozegrały turniej w grupie systemem „każda z każdą”, wyniki:

1.     Małgorzata Pawełczyk Nowieczek

2.     Martyna Dobrucka Mełpin

3.     Gabriela Zielińska Nowieczek

4.     Kinga Zielińska Nowieczek

5.     Anna Klemska Dolsk

 

Panowie stawili się w liczbie 23, co stanowi nasz nowy rekord frekwencji. Należy w tym miejscu dodać, że rok 2013 to pasmo sukcesów naszych tenisistów na terenie Powiatu.

 

Z turnieju w Lubiatowie i Krzyżanowie panowie Zenon Ratajczak i Tobiasz Klemski przywieźli mistrzowskie tytuły. W Dolsku czekała na nich jednak silna grupa zawodników z Nowieczka, Międzychody czy też Dolska. Panów podzielono na 4 grupy z roztawionymi zawodnikami: Tobiasz Klemski, Mikołaj Maciejewski, Zenon Ratajczak, Hubert Stawecki. Do ćwierćfinałów awansowali: T. Klemski – K. Konieczny, M. Maciejewski – P. Litka, Z. Ratajczak – H. Stawecki, A. Grzesiak – B. Rembielak. W półfinale zagrali T. Klemski – M. Maciejewski /3:0/, A. Grzesiak – Z. Ratajczak /3:1/. W meczu o miejsce 3 M. Maciejewski pokonał /3:1/ nestora tenisa Z. Ratajczaka. W finale A. Grzesiak pokonał T. Klemskiego /3:1/ i tym samym po raz czwarty w swojej karierze zdobył tytuł Mistrza Gminy Dolsk.

 

Wyniki:

1.     Andrzej Grzesiak Nowieczek

2.     Tobiasz Klemski Dolsk

3.     Mikołaj Maciejewski Mełpin

4.     Zenon Ratajczak Dolsk

 

Nagrody w postaci medali, statuetki oraz nagrody rzeczowe wręczył Pan Burmistrz MiG Dolsk Henryk Litka oraz Kierownik MGOSiR Witold Opielewicz.

 

W imieniu organizatora turnieju MGOSiR, serdecznie dziękuję wszystkim zawodnikom juniorom seniorom za udział w imprezie, jednocześnie serdecznie zapraszam za rok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnia aktualizacja:

  30 stycznia 2013 r.
Opublikowano dnia 28-01-2013 r.