GMINA DOLSK

Herb Gminy Dolsk


Temat: Nocne polaków granie...
Nocne polaków granie...

 

 

 

 

 

 

W nocy z 20 na 21 lipca 2013 r. na Plaży Miejskiej w Dolsku odbył się pierwszy tego typu turniej w historii zmagań siatkówki plażowej w Dolsku. Była to trzecia eliminacja Grand Prix Dolsk 2013 AKADEMIA CUP. W Dolsku zjawiły się prawie wszystkie pary z czoła tabeli. Zabrakło jedynie dotychczasowych liderów: pary Szczechowicz/Andryszewski.

 

Do rywalizacji przystąpiło 16 par, które rywalizowały grając systemem „brazylijskim”. Nieobeszło się bez kilku niespodzianek. Nowy Duet z Gostynia ojciec i syn: Łukasz i Damian Gościańscy w meczu o ćwierćfinał ulegli, po bardzo dobrym meczu późniejszym tryumfatorom parze z Poznania: Przybylak/Kotecki. Słabszych występ zaliczyli para: Klimański/Adamkiewicz oraz Ernastowicz/Gruszczyński. Ci pierwsi po przegranych dwóch meczach pożegnali się z turniejem, nie docierając do walki o ćwierćfinał. Ernastowicz/Gruszczyński (tegoroczni finaliści Mistrzostw Polski Kadetów) w ćwierćfinale przegrali z bardzo dobrze dziś dysponowaną parą z Poznania Przybylak/Kotecki. W drugim półfinale dużą niespodziankę sprawiła para z Wrześni: Olejniczak/Dworecki. Przy bardzo dobrej zagrywce i grze w polu wrześnianie pokonują gostyńską parę Mischke/ Michalczyk 2:0 (15:7; 15:11). W opinii organizatorów oraz kibiców najciekawszym meczem turnieju był pojedynek ćwierćfinałowy pomiędzy: Kolańczyk/ Wojciechowski (Śrem) oraz Olejniczak/Dworecki (Września). Losy meczu ważyły się do ostatniej piłki tie-breaka. Dramaturgii pojedynkowi dodawały nękające obydwie pary silne skurcze. Więcej zimnej krwi i wytrzymałości zachowała para z Wrześni, pokonując przeciwników 2:1 (15:13; 13:15; 11:10). Tradycyjnie półfinaliści otrzymali okolicznościowe turniejowe koszulki. Natomiast trzy pierwsze teamy pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe.

 

Organizatorzy przygotowali kilka niespodzianek. Aby zagrzać do aktywnego kibicowania, spośród publiczności wybrana została para najgłośniej i najaktywniej kibicujących widzów. W trakcie turnieju, jako jedną z atrakcji zorganizowany został mini pokaz sztucznych ogni, ufundowanych przez firmę TOGO z Gostynia.

 

Prowadzący imprezę Tomasz Poznański przeprowadził wywiady z parami z czoła tabeli, które obejrzeć będzie można na filmie nakręconym przez Radka Frydryszaka.

 

Klasyfikacja Turnieju nocnego w Dolsku:

1. Łukasz Przybylak / Tomasz Kotecki - Poznań

2. Marcin Olejniczak / Jakub Dworecki - Września

3. Bartosz Mischke / Krystian Michalczyk – Gostyń

4. Szymon Gregorowicz / Alan Goltz - Nowa Sól

 

Klasyfikacja generalna AKADEMIA CUP Grand Prix 2013 dostępna na stronie www.osir.dolsk.pl.

 

Spostrzeżenie organizatora:

Po trzech eliminacjach mamy pewność, że wysiłek włożony w organizację Grand Prix opłacał się. Bardzo dobre opinie zawodników i kibiców o turnieju w Dolsku czy też w Cichowie, dają nam „kopa” do dalszej pracy. Kiedy kończyliśmy nocny turniej o 4.30 rano, pogryzieni przez komary i zmarznięci, ,spotkała nas miła niespodzianka. Dostaliśmy podziękowania od ostatnich trzech kibiców z Dolska, którzy byli z nami od pierwszego gwizdka sędziego. Dzięki za wsparcie i kibicowanie...

 

Organizatorzy: MGOSiR Dolsk, UKS Kaniasiatka Gostyń oraz UKS Kusy Dolsk składają podziękowania sponsorom: sponsorowi głównemu pani Natalii Kaczmarek właścicelce firmy Aberos „Akademia Kierowcy”, Panu Burmistrzowi MiG Dolsk Henrykowi Litka, Panu Burmistrzowi MiG Krzywiń Jackowi Nowakowi, Powiat Gostyń oraz firmom: Ardagh Group, Kanarczak Zakłady Mięsne, Zbych-Bud, Filtron, Oli-Meb, Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu, System-Plus, Toral Gostyń, Faktor Leszno, Szach, Moto-Części Mirosław Ernastowicz, Olimpic Sport oraz właścicielom portalu internetowego www.gaso-gostyn.pl.

 

Zapraszamy za dwa tygodnie w niedzielę 4 sierpnia AKADEMIA CUP zagra w Gostyniu, na boiskach przy ul. Lipowej. Początek siatkarskich zmagań godz.10:00 (zapisy i odprawa godz. 9:30).

 

 

 

 

 

 

 

 
Opublikowano dnia 22-07-2013 r.