GMINA DOLSK

Herb Gminy Dolsk


Temat: ZAKOŃCZENIE SEZONU ROWEROWEGO W MIĘDZYCHODZIE
     W minioną sobotę 28 września Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego wyznaczyła w Międzychodzie /gmina Dolsk/ zakończenie sezonu rowerowego Powiatu Śremskiego. Impreza odbyła się na terenie Ośrodka Doskonalenia Kierowców.

    Właścicielem toru jest Pani Natalia Kaczmarek. Zgodnie z tradycją na miejsce imprezy rowerzyści przyjechali tzw. rajdem gwiaździstym z gmin naszego Powiatu. Tym razem pomimo chłodu przybyło blisko 500 osób.

     Gminę Dolsk reprezentowała silna grupa złożona z młodzieży ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Dolsku, szkoły podstawowej w Masłowie i jak zawsze dzielne „Żwawe Babki”.

     Na miejscu każdy z uczestników został poczęstowany kiełbaską z grilla oraz mógł skorzystać z atrakcji jakie przygotowali organizatorzy. Był to miedzy innymi pokaz jazdy samochodem na torze z mata poślizgową, symulator zderzenia. Dodatkowo każdy uczestnik mógł wziąć udział w konkurencjach sprawnościowych. Tutaj odnotowaliśmy spory sukces. Mikołaj Nowicki z klasy VI wygrał konkurencją slalomu rowerowego, slalomu z oponą i zajął drugie miejsce w parze z Mikołajem Mielcarkiem, w konkurencji biegu w okularach. Gratulujemy!
      W imieniu organizatorów dziękujemy z udział i zapraszamy w maju na imprezę rozpoczynającą sezon rowerowy 2014.
Opublikowano dnia 01-10-2013 r.