GMINA DOLSK

Herb Gminy Dolsk


Temat: Dzień Gimnazjalisty - pod hasłem „Podziel się życiem”
KRWIOBUS W DOLSKU

Dnia 5 października 2013 roku odobył się wyjątkowy Dzień Gimnazjalisty. W tym roku społeczność gimnazjalna postawiła na promocję zdrowia i życia. W ty dniu bowiem odwiedził nasze miasteczko Krwiobus, w którym można było oddać ten cenny dar życia, a dodatkowo zarejestrować się do Banku Szpiku Kostnego. Nikt się nie spodziewał, że ta akcja odniesie tak DUŻY SUKCES. Zainteresowanie ideą krwiodawstwa było bardzo duże, aż 29 osób oddało krew, a 24 fantastycznych ludzi zarejestrowało się w banku dawców szpiku. Wszystkim serdecznie dziękujemy!!!

To oczywiście nie wszystko. Podczas całej imprezy trwały akcje promujące zdrowy styl życia. Małe dzieci fantastycznie się bawiły na sali gimnastycznej w konkurencjach sportowo-rekreacyjnych, odwiedziły w szkole Kącik Plastyczny i Kino Malucha. Wszyscy natomiast mogli zbadać ciśnienie, dokonać pomiaru wzrostu i wagi, a także zasięgnąć informacji na temat krwiodawstwa i banku szpiku. Cennych informacji udzielali fachowcy : krwiodawcy z HDK „Odlewnik” Śrem oraz członkowie „Drużyny Szpiku”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także pokazy udzielania pierwszej pomocy przeprowadzane przez gimnazjalistów i strażaków z OSP Dolsk.

Tego dnia odwiedziło nas wielu gości m.in. Patrycja Michalczak z Mezo Team, Kacper Adamczak, Kamila i Marzena z Drużyny Szpiku i wielu innych cudownych ludzi o wspaniałym sercu. Patronat nad całą imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk Henryk Litka, a wspomagali nas Strażacy z Dolska, Lubiatowa i Masłowa, Biblioteka Publiczna w Dolsku, OSiR Dolsk, SP Dolsk, oraz firmy Intermedia i Tranz-poz S.A. Przy tej okazji składamy wszystkim gorące podziękowania!!!

Należy również wspomnieć o gimnazjalnych pierwszoklasistach, bowiem w tym właśnie dniu uroczyście zostali włączeni w poczet wszystkich uczniów Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Dolsku. Powitanie oraz chrzest przygotowali już tradycyjnie uczniowie klas II wraz z wychowawcami, a Pani dyrektor uroczyście pasowała przedstawicieli pierwszoklasistów i ich rodziców. Hasło „Podziel się życiem” zobowiązuje, więc najmłodsi uczniowie musieli się przebrać za chirurgów, ratowników oraz pielęgniarki i pielęgniarzy.

Całej imprezie towarzyszyła cudowna jesienna pogoda oraz uśmiechy cudownych mieszkańców Dolska i powiatu śremskiego.

Wszystkim osobom zaangażowanym w całą imprezę, uczniom i ich rodzicom oraz wszystkim ludziom dobrej woli serdecznie dziękujemy za okazane serce. Cieszymy się, że wśród nas jest tak dużo wspaniałych ludzi, dla których drugi człowiek jest bardzo ważny.

 

 
Opublikowano dnia 09-10-2013 r.