GMINA DOLSK

Herb Gminy Dolsk


Temat: Intronizacja Króla Kurkowego




Intronizacja Króla Kurkowego

 

 

 

 

 

 

W niedzielę 29 czerwca 2014 r. w ramach obchodów Dni Ziemi Dolskiej „Wianki 2014” odbyła się Intronizacja Króla Kurkowego. Spod Strzelnicy Bractwa Kurkowego w Dolsku wyruszył korowód bractw strzeleckich prowadzony przez orkiestrę dętą im. M. Zielińskiego ze Śremu. O godz. 13.00 rozpoczęły się uroczystości, które prowadził brat Romuald Nawrot.

 

W wydarzeniu wzięli udział bracia z zaprzyjaźnionych bractw kurkowych.

 

Królem Kurkowym został brat Wiesław Surowiec, vice królem mianowano brata Jana Ciszewicza, a rycerzem brata Józefa Stryczyńskiego.

 

Dodatkowa atrakcja tegorocznej intronizacji był koncert orkiestry dętej im. M. Zielińskiego ze Śremu.

 

Następnie przemaszerowano na Strzelnicę Bractwa Kurkowego, gdzie odbył się otwarty konkurs strzelecki.

 

 

Wyniki:

 

 

Tarcza Królewska ufundowana przez Króla Wiesława Surowca

I miejsce Tadeusz Marciniak - Bractwo Grodu Przemysława Poznań

II miejsce Krzysztof Smoleński – Bractwo Książ Wlkp.

III miejsce Grzegorz Szydłowski – Bractwo Mosina

 

Tarcza Burmistrza MiG Dolsk- strzelana przez Bractwo Kurkowe w Dolsku

I miejsce Jan Ciszewicz

II miejsce Andrzej Gronek

III miejsce Roman Olejniczak

 

Tarcza Bracka ufundowana przez Bractwo Kurkowe w Dolsku

I miejsce Krzysztof Smoleński – Bractwo Książ Wlkp.

II miejsce Jan Ciszewicz - Bractwo Kurkowe Dolsk

III miejsce Zdzisław Kaczmarek - Swarzędz

 

Tarcza fundatora Wiesława Szlachciaka

I miejsce Krzysztof Smoleński – Bractwo Książ Wlkp.

II miejsce Jakub Wajnert - Bractwo Książ Wlkp

III miejsce Marek Balcerek – Jutrosin

 

Tarcza punktowa

I miejsce Krzysztof Smoleński – Bractwo Książ Wlkp.

II miejsce Zdzisław Kaczmarek - Swarzędz

III miejsce Marek Balcerek – Jutrosin

 

Pistolet

I miejsce Krzysztof Smoleński – Bractwo Książ Wlkp.

II miejsce Jan Ciszewicz - Bractwo Kurkowe Dolsk

III miejsce Grzegorz Szydłowski - Mosina

 

Strzelanie do Kura

I miejsce Jan Ciszewicz - Bractwo Kurkowe Dolsk

II miejsce Renata Maciejewska - Swarzędz

III miejsce Tomasz Szydłowski- Mosinas

 

 

 

<<< ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ >>>




Opublikowano dnia 30-06-2014 r.