GMINA DOLSK

Herb Gminy Dolsk


Temat: Promocja książki „Profesjonalista, czyli rzecz o Grzegorzu Furmanowskim”


Promocja książki „Profesjonalista, czyli rzecz o Grzegorzu Furmanowskim”

 

 

 

W poniedziałek, 19 lipca w sali widowiskowej w Dolsku odbyła się promocja książki „Profesjonalista, czyli rzecz o Grzegorzu Furmanowskim” autorstwa Pani Zdzisławy Dłużak. Jest to książka o dolszczaninie, sportowcu, o mistrzu sztuk walki opowiedziana przez pryzmat sportowych sukcesów trenowanych przez niego zawodników.

 

Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli: bohater książki – Pan Grzegorz Furmanowski, autorka publikacji – Pani Zdzisława Dłużak oraz Pan Bartosz Bryl – kontynuator działań zainicjowanych przez doktora Andrzeja Bryla, a w spotkaniu oprócz najbliższej rodziny Pana Grzegorza, jego przyjaciół oraz zawodników wzięli udział także m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk  – Pani Barbara Wierzbińska oraz Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Dolsk – Pan Romulad Nawrot.

 

Jak podkreśla autorka publikacji, musiała ograniczać liczbę rozmówców, którzy przyczynili się do powstania książki, bowiem liczba osób, które z pełnym szacunkiem i podziwem wypowiadają się o Panu Grzegorzu właściwie nie ma końca. Sam bohater natomiast o sobie mówi bardzo niewiele, a najchętniej wypowiada się o swoich uczniach i o ich sukcesach.

 

Podczas spotkania odbył się pokaz walki taekwon-do w wykonaniu Pana Grzegorza Furmanowskiego oraz jego synów: Jakuba i Kacpra, po którym Pan Jan Nycek – Prezes Polskiej Federacji Combat Kalaki, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Taekwon-do ITF w kilku słowach opowiedział o historii taekwon-do. Wspomniał o twórcy tej sztuki walki – koreańskim generale – Choi Hong-hi oraz o jej polskim prekursorze – doktorze Andrzeju Brylu.

 

Podczas spotkania padło wiele słów uznania, nie zabrakło również ciekawych anegdot oraz licznych wspomnień. Pan Bartosz Bryl opowiadał o więzi, która łączyła jego ojca z Panem Grzegorzem. To właśnie dr Andrzej Bryl przekazał naszemu bohaterowi wszystkie zasady dotyczące wschodniej sztuki walki.

 

Pan Waldemar Szwedek, instruktor karate oraz członek zarządu klubu Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „TĘCZA” w Gostyniu, złożył na ręce Pana Grzegorza gratulacje za długoletnią pracę na rzecz rozwoju sportów walki.

 

Na zakończenie, wszyscy ustawili się w długiej kolejce, by otrzymaną publikację wzbogacić o autograf zarówno autorki, jak i bohatera książki.

 

 
Opublikowano dnia 23-07-2021 r.