GMINA DOLSK

Herb Gminy Dolsk


Temat: Wizyta w Holandii
Wizyta w Holandii

 

 

 

 

 

 

W dniach 16 do 19 października 2008 r. 50-cio osobowa delegacja samorządowców, sportowców oraz młodzieży z Gimnazjum w Dolsku, uczestniczyła w obchodach 10-lecia utworzenia Gminy Noordenveld oraz otwarcia nowego ratusza.

 

Po oficjalnym otwarciu nowej części urzędu gminy, pięć gmin partnerskich /Litomyśl - Czechy, Sögel - Niemcy, Tarnowo Podgórne, Noordenveld - Holandia, Dolsk/ zaprezentowało się sobie nawzajem oraz lokalnej społeczności poprzez występy artystyczne. Drugi dzień pobytu upłynął pod znakiem konkurencji sportowych, w których po raz kolejny odnieśliśmy sukces, ustępując jedynie gospodarzom.

 

Była to kolejna wizyta u naszych przyjaciół z Peize, która upłynęła w miłej, przyjacielskiej atmosferze, potwierdzając po raz kolejny silne więzy przyjaźni łączące mieszkańców gminy Dolsk i gminy Noordenveld, a w szczególności Peize.

 

Na zakończenie wizyty Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk zaprosił Burmistrza Noordenveld - Hans van der Laan oraz Komitet Współpracy Dolsk – Peize na obchody 650 lecia miasta Dolsk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Opublikowano dnia 21-10-2008 r.