GMINA DOLSK

Herb Gminy Dolsk


Temat: Relacja z rajdu „dzień po dniu” - 3 dzień (115 km)
Relacja z rajdu „dzień po dniu” - 3 dzień (115 km)

 

 

 

 

 

 

Na dobry początek dnia, Pani Dyrektor zaprosiła nas do izby pamięci, gdzie zapoznaliśmy się z historią Powstania Wielkopolskiego widzianego oczami mieszkańców Pakości. Znaleźliśmy wiele wspólnych tematów z historią miasta Dolsk, dotyczących między innymi: powstania kółka rolniczego, Bractwa Kurkowego.

 

Po serdecznym pożegnaniu z pracownikami szkoły udaliśmy się do Urzędu Miasta Pakość gdzie zostawiliśmy drobne upominki związane z 650-leciem miasta Dolska. W zamian otrzymaliśmy również upominki oraz pamiątkowy medal.

 

Wielką niespodziankę sprawił nam Pana Roman Szymański - Dolszczanin Roku 2009, który przybył do nas z wizytą - przekazał nam pozdrowienia z Dolska i życzył wytrwałości i szczęśliwego powrotu do domu.

 

O godz. 1030 wyruszyliśmy w trasę liczącą 115 km do Kamienia Krajeńskiego. Droga upłynęła nam bez zakłóceń w pełnym słońcu. Jechaliśmy po pięknych terenach nadnoteckich i chociaż było upalnie i atakowały nas „przecinki” humory dopisywały.

 

Do mety rajdu – Kamienia Krajeńskiego - dotarliśmy o 1840. Przyjęła nas delegacja gimnazjum w Kamieniu Krajeńskim, a powitała w imieniu całej społeczności Pani Dyrektor Anna Atamańska. Wieczorem udaliśmy się na kolację, a potem zwiedzaliśmy miasteczko. Byliśmy również nad jeziorem.

 

Ciąg dalszy nastąpi...

 

 

 

 

 

 

 

 
Opublikowano dnia 23-07-2009 r.