GMINA DOLSK

Herb Gminy Dolsk


Temat: Otwarcie boiska wielofunkcyjnego „ORLIK 2012” w Dolsku
Otwarcie boiska wielofunkcyjnego „ORLIK 2012” w Dolsku

 

 

 

 

 

 

W dniu 21 września 2009 roku w Dolsku odbyło się uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego powstałego w ramach projektu rządowego „ORLIK 2012”.

 

Swoją obecnością zaszczycili nas: Poseł na Sejm RP – Tadeusz Tomaszewski, V-ce Marszałek Województwa Wielkopolskiego – Leszek Wojtasiak, Dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu – Tomasz Wiktor, Przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki Sejmiku Samorządu Województwa Wielkopolskiego – Marian Poślednik, Starosta Powiatu Śremskiego – Tadeusz Waczyński, Burmistrz Książa Wielkopolskiego – Teofil Marciniak, Zastępca Burmistrza Dolska – Liliana Lenarczyk-Żurczak, Zastępca Wójta Brodnicy – Ewa Lisek, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Dolsk – Zbigniew Kierzkowski wraz z zastępcą oraz przewodniczącymi komisji rady, dyrektorzy i kierownicy jednostek samorządowych gminy Dolsk.

 

Uroczystość rozpoczęła się minutą ciszy w związku z ogłoszoną przez Prezydenta RP żałoba narodową.

 

Burmistrz Henryk Litka powitał wszystkich zebranych, szczególnie ciepłe słowa skierował do licznie przybyłej młodzieży ze szkół podstawowych z Dolska i Masłowa oraz z gimnazjum z Dolska. W swoim przemówieniu wyraził wielkie zadowolenie i dumę z nowo powstałego obiektu, który umożliwi rozwijanie sportowych zainteresowań zarówno dzieciom, jaki i dorosłym.

 

„…dolski Orlik jest pierwszym boiskiem oddanym w 2009 roku w Powiecie Śremskim, siódmym w Wielkopolsce i 48 od początku wprowadzenia projektu przez rząd. Jest to również pierwszy projekt w Polsce, w którym zmieniono koncepcję budynku socjalnego z konstrukcji drewnianej na murowaną. Mam nadzieję, że inne gminy pójdą za przykładem Dolska…” – powiedział w swoim wystąpieniu Tadeusz Tomaszewski.

 

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Marszałek Województwa Wielkopolskiego wspólnie z Burmistrzem Dolska.

 

Następnie ks. Piotr Kłosowski – proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Dolsku poświęcił boisko, by bezpiecznie służyło wszystkim korzystającym.

 

Jako pierwsi murawę boiska piłkarskiego przetestowali młodzi piłkarze z Dolska i Masłowa rozgrywając krótki mecz. W przerwie zaproszeni goście uczestniczyli w konkursie rzutów karnych.

 

Koszt całej inwestycji wyniósł 1.161.076 zł. Zgodnie z zasadami programu „Orlik 2012” dofinansowanie otrzymane z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu wyniosło 660.000 zł. Wykonawcą zadania było konsorcjum „MAXI-STAR”.

 

Obiekt będzie zarządzany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dolsku. W godzinach od 8.00 do 16.00 z boisk korzystać będą uczniowie szkół gminy Dolsk, po godzinie 16.00 obiekt będzie ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców gminy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Opublikowano dnia 22-09-2009 r.