GMINA DOLSK

Herb Gminy Dolsk


Temat: „Nie śmierć rozdziela ludzi lecz brak miłości...”
„Nie śmierć rozdziela ludzi lecz brak miłości...”

 

 

 

 

 

„Nie śmierć rozdziela ludzi

lecz brak miłości...”

(Jim Morrison)

 

 

 

12 kwietnia 2010 roku mieszkańcy miasta i gminy Dolsk uczcili pamięć ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku.

 

Nie ma takich słów, którymi można byłoby wyrazić smutek i żal po katastrofie, której skutki dotknęły cały Naród Polski. Polska pogrążyła się w żałobie.

 

Nie żyją najważniejsze osoby w Państwie. Zginęli ci, którzy podejmowali najważniejsze decyzje w kraju, dźwigali na sobie brzemię odpowiedzialności za jego rozwój, służyli mu najlepiej jak potrafili.

 

O godz. 2000 w Kościele pw. Św. Michała Archanioła w Dolsku została odprawiona uroczysta, koncelebrowana msza święta w intencji Pana Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki Marii Kaczyńskiej i wszystkich osób, które wraz z parą prezydencką znalazły się na pokładzie samolotu lecącego w 10 kwietnia 2010 roku do Katynia.

 

”W sobotę w kalendarzu historii Polski została zapisana kolejna tragiczna data - Polacy przeżyli coś strasznego i niezrozumiałego, w jednym momencie tracąc wielu wspaniałych ludzi. Po raz kolejny miesiąc kwiecień okrył się czarnym kirem...” – to jedne z pierwszych słów, jakie skierowane zostały do nas w homilii.

 

W liturgii uczestniczyły poczty sztandarowe szkół, organizacji społecznych, strażacy z gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych, członkowie Bractwa Kurkowego, Koła Łowieckiego „Knieja”, przedstawiciele dolskiego samorządu z Burmistrzem Miasta i Gminy Dolsk Henrykiem Litka, oraz licznie przybyli parafianie i mieszkańcy całej gminy.

 

Po mszy świętej, w milczeniu, z zapalonymi zniczami wszyscy udali się na dolski rynek. Burmistrz Dolska podziękował za ten piękny i jakże wymowny gest ludzkiej solidarności i szacunku wobec tych, którzy tak niespodziewanie i tragicznie odeszli. Oddając im hołd odśpiewano hymn państwowy.

 

Rozświetlony ciepłym blaskiem zniczy dolski rynek to wyraz naszej pamięci o Tych, których już nie ma wśród nas, ale którzy na zawsze pozostaną w naszych myślach i wspomnieniach jako ludzie, którzy oddali cząstkę siebie, by budować i tworzyć współczesny nam świat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Opublikowano dnia 13-04-2010 r.