GMINA DOLSK

Herb Gminy Dolsk


Temat: Zawody Regionalne w skokach przez przeszkody
Zawody Regionalne w skokach przez przeszkody

 

 

 

 

 

 

Z obawą patrzyli w niebo w niedzielny poranek organizatorzy zawodów konnych w Dolsku. Po sobotnich ulewach zawody wisiały na włosku. Tym bardziej, że do tegorocznych zawodów zgłosiła się rekordowa ilość koni i jeźdźców. Było ich 236! Ostatecznie w zawodach wzięło udział 171 zawodników w 5 konkursach, w tym o Puchar Burmistrza MiG Dolsk, Puchar prezesa Villa Natura w Dolsku oraz Prezesa „Mróz” S.A. Rywalizacja w każdym z konkursów była zacięta. Szczególnie utkwiła w pamięci widzom rywalizacja w konkursie o Puchar Burmistrza MiG Dolsk. Konkurs wygrała nastolatka z Masłowa, Karolina Siejak na koniu Markiz, która na co dzień reprezentuje Klub Jeździecki Agro-Handel Śrem. W pokonanym polu pozostawiła całą plejadę znakomitych jeźdźców seniorów. W imieniu Burmistrza nagrody wręczyła Pani V-ce Burmistrz Liliana Lenarczyk-Żurczak. Pełna lista zawodników na stronie www.osir.dolsk.pl.

 

Uczestnicy zawodów oceniają je bardzo wysoko i już niecierpliwością czekają na następne. Może już o zasięgu ogólnopolskim?

 

Organizatorami zawodów byli: UKJ Dżamajka Borek Wlkp, Urząd Miasta i Gminy Dolsk, Ośrodek Szkoleniowo-Konferencyjny „Villa Natura” w Dolsku, MGOSiR w Dolsku.

 

 

 

 

 

 

<<< ZOBACZ CAŁY ARTYKUŁ >>>
Opublikowano dnia 02-08-2010 r.