„Kwartalnik Gminy Dolsk” Nr 15 / październik 2022 r.

„Kwartalnik Gminy Dolsk” Nr 15 / październik 2022 r.

Drodzy Czytelnicy,

   W tym kwartale miały miejsce wyjątkowe wydarzenia. 10 sierpnia mieszkańcy gminy wzięli udział w uroczystościach ku czci św. Wawrzyńca. Wydarzenie to miało szczególny wymiar ze względu na renowację kościoła na wzgórzu. Wyjątkowe były również dożynki powiatowo-gminne. Gospodarze obrzędów stworzyli niepowtarzalne obchody, które na długo zostaną w naszej pamięci. W Nowieczku natomiast odbyła się promocja książki „Nowieczek dawniej i dziś” – niezwykłej publikacji, powstałej dzięki wspomnieniom dawnych i współczesnych mieszkańców wsi... A to tylko część wydarzeń, które zasługują na uwagę.

   Na początku września dziki wtargnęły na murawę dolskiego boiska. Szkody spowodowane przez zwierzęta uniemożliwiły organizację imprez na tym terenie. W związku z tym utworzono zbiórkę na odbudowę murawy. LKS Zawisza Dolsk zorganizował również mecz piłki nożnej, z którego dochód zostanie przeznaczony na renowację boiska.

   Za oknami polska złota jesień, dlatego wykorzystajmy ten czas na wspólne spacery, doceniając piękno otaczającej nas przyrody i ciesząc się towarzystwem bliskich nam osób.

Udanej lektury

Pliki do pobrania