25-08-2006 r. Wersja do wydruku  

Goście z Francji

 

 

 

 

 

 

W czwartek 24 sierpnia 2006 r. na terenie gminy Dolsk gościła delegacja kantonu Guichen z Francji. Był to pierwszy dzień pobytu tej delegacji w Powiecie Śremskim. Wizyta potrwa do 28 sierpnia.

 

Po oficjalnym powitaniu przez Zarząd Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego w siedzibie Ośrodka Wspierania Małej Przedsiębiorczości, goście udali się do ratusza w Dolsku. Burmistrz Dolska Henryk Litka krótko przedstawił swoją gminę. Goście wspólnie z Burmistrzem Dolska i Dyrektorem Biura Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego Moniką Bulińską udali się do zakładu produkującego bryczki – do Pana Zenona Mendyki w Księginkach. Francuskich gości bardzo zainteresowała produkcja – podziwiali kunszt i piękno produkowanych powozów.

 

Goście odwiedzili też gospodarstwo agroturystyczne Pani Zofii Kmiecik w Lubiatówku oraz zwiedzili skansen filmowy w Soplicowie.

 

W godzinach popołudniowych i wieczornych delegacja zapoznała się z możliwościami rekreacyjno-wypoczynkowymi ośrodka „Villa Natura” w Dolsku. Wieczorem goście mogli również skorzystać z możliwości przelotu lotnią. Goście z Francji bardzo wysoko ocenili możliwości wypoczynkowe naszego terenu. Byli zachwyceni Ośrodkiem „Villa Natura”.

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.