21-09-2006 r. Wersja do wydruku  

„Sprzątanie świata - Polska 2006”

 

 

 

 

 

 

Celem „Sprzątania świata” jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska - poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów po długofalowe, rozbudowane programy ekologiczne.

 

Tematem tegorocznej akcji jest selektywna zbiórka odpadów - jej wprowadzanie w naszych domach, miejscach pracy, gminach... Zachęcamy też do likwidowania dzikich wysypisk. Ale przede wszystkim przypominamy: wszystkie decyzje, jakie podejmuje każdy z nas mają wpływ na środowisko! Tak więc: POMÓŻMY ZIEMI!

 

 

Tekst pochodzi z strony internetowej - www.naszaziemia.pl

 

 

 

 

„Sprzątanie świata” na terenie Miasta i Gminy Dolsk przeprowadzono 15 września 2006 r. W akcji tej uczestniczyła młodzież ze szkół podstawowych z miejscowości Dolska, Małachowa i Masłowa oraz uczniowie gimnazjum z Dolska.

 

Łącznie uczestniczyło 533 uczniów z gminy Dolsk. Młodzież zbierała śmieci na terenie boiska, na osiedlu Jaskółki, w parku, wokół cmentarza  oraz na placach zieleni. Pozostała grupa zbierała również śmieci w leśnictwie Miranowo.

 

 

 

Plakat „Sprzątanie świata”

 

 

Plakat „Sprzątanie świata”

 

 

Plakat „Sprzątanie świata”


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.