28-12-2020 r. Wersja do wydruku  

Obchody 102. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

 

 

 

27 grudnia 2020 r., w 102. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, w kościele pw. św. Michała Archanioła w Dolsku odprawiona została msza św. w intencji Powstańców Wielkopolskich z terenu Gminy Dolsk. Następnie przedstawiciele władz samorządowych, w imieniu mieszkańców gminy, złożyli kwiaty pod pomnikiem Bohaterów Ziemi Dolskiej.

 

Tego samego dnia, o godz. 12:00, na stronie internetowej www.dolsk.pl udostępniony został link do transmisji Koncertu Pieśni Patriotycznych - #ŚPIEWAMYna102, w trakcie którego można było wysłuchać utworów w wykonaniu wychowanków Zespołu Przedszkoli w Dolsku, uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Dolsku oraz chóru „Lutnia”. Pomysłodawcą koncertu była dyrekcja szkoły podstawowej w Dolsku. Ze względu na brak możliwości organizowania wydarzeń kulturalnych, artyści nagrali przygotowane przez siebie utwory.

 

W ramach wydarzeń towarzyszącym obchodom, na stronie www.dolsk.pl oraz na fanpage’u Gminy Dolsk na portalu Facebook trwa cotygodniowy cykl publikacji online „Powstańcze piątki w Gminie Dolsk”, prezentujący dolskich powstańców.

 

Zachęcamy również do udziału w wyzwaniu organizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dolsku: „Oddaj hołd Powstańcom Wielkopolskim #dolskiCHALLENGEna102”. Akcja trwa do 16 lutego 2021 r.

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.