11-10-2008 r. Wersja do wydruku  

Spotkanie z Jubilatami

 

 

 

 

 

 

W czwartek, 9 października 2008 roku, Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk Pan Henryk Litka, spotkał się z Jubilatami, świętującymi w tym roku 50-lecie pożycia małżeńskiego.

 

Uroczystość, zorganizowana w „Villi Natura” w Dolsku, rozpoczęła się od powitania przez Pana Burmistrza przybyłych na spotkanie dostojnych gości. Gospodarz Gminy, składając gratulacje doczekania tak pięknego Jubileuszu, życzył wszystkim zebranym kolejnych, długich i pogodnych lat wspólnego życia w jak najlepszym zdrowiu oraz spełnienia jeszcze tych marzeń, które dotąd nie zostały zrealizowane. W spotkaniu udział wzięli także Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Dolsk Pani Liliana Lenarczyk-Żurczak, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Dolsku Pani Mirella Godawa, Pani Maria Bednarska Z-ca Kierownika USC oraz pani Barbara Gurdek emerytowany Kierownik USC w Dolsku.

 

Następnie Pan Burmistrz odznaczył Jubilatów medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, nadanymi przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, wręczył kwiaty oraz listy gratulacyjne.

 

Uhonorowane pary to:

1.     Joanna i Feliks Muślewscy

2.     Irena i Walerian Talarczyk

3.     Janina i Kazimierz Walkowiak

4.     Regina i Jan Merczyńscy

5.     Stefania i Edmund Stachowiak

6.     Maria i Marian Piaseccy

7.     Joanna i Marian Ciemniak

8.     Teresa i Franciszek Norberciak

9.     Wanda i Radosław Jankowiak

 

Niespodzianką dla Jubilatów, która wzbogaciła obchody 50-lecia był śpiewno-słowny występ młodzieży – uczennic Gimnazjum w Dolsku.

 

Po części oficjalnej, goście zasiedli do stołu, przy którym popijając kawę i jedząc przygotowany poczęstunek, wspominali czasy swojej młodości, lata wspólnego życia oraz zdradzali receptę doczekania jubileuszu Złotych Godów. Jak się okazało, jednym z najlepszych sposobów na przeżycie ze sobą tylu lat, jest pogoda ducha oraz dobre nastawienie do ludzi i świata. Nie mogło więc zabraknąć opowiadania dowcipów i zabawnych historii. Na koniec, wszyscy uczestnicy spotkania, pozowali do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.