GMINA DOLSK

Herb Gminy Dolsk


Temat: Dzień Gimnazjalisty


Dzień Gimnazjalisty

 

 

 

 

 

 

W minioną sobotę już po raz piętnasty dolscy gimnazjaliści świętowali podczas dorocznego święta szkoły, kiedy to w szeregi braci uczniowskiej uroczyście przyjmowani są pierwszoklasiści. W obecności całej społeczności szkolnej odbyło się pasowanie uczniów i ich rodziców przez dyrektor placówki – Barbarę Wierzbińską. Tegoroczne święto już po raz trzeci miało odmienny charakter od poprzednich edycji. Przyświecało mu bowiem hasło: „Podziel się życiem”, a do jego organizacji przyłączył się Samorząd Szkolny oraz Szkolny Klub Wolontariatu. Na terenie szkoły od rana gościł krwiobus. Stało się to sposobnością dla dorosłych do oddania krwi oraz zarejestrowania się w banku szpiku kostnego.

 

Organizatorzy imprezy nie zapomnieli także o najmłodszych, kilkuletnich dzieciach, dla których od przedpołudnia przygotowano gry i zabawy sportowo-rekreacyjne w sali dolskiego OSiR-u. Chętni mogli posłuchać także bajek lub doskonale bawić się na Orliku, biorąc udział w rozgrywkach sportowych. Odbył się więc turniej piłkarski „O Puchar Czerwonej Krwinki” oraz mini olimpiada „Czerwona Krwinka” – obydwie imprezy przeznaczone były dla przedszkolaków i uczniów klas I-III szkoły podstawowej.

 

Święto szkoły było także okazją do zaprezentowania pokazu ratowniczego w wykonaniu dolskiej OSP. Podczas działań zostały zaprezentowane zasady ratowania ludzkiego życia i zdrowia w wypadku komunikacyjnym. Wszyscy mieli okazję obejrzeć sfingowany wypadek samochodu osobowego, wewnątrz którego zostały uwięzione osoby. Na zakończenie pan Jacek Woroch – nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa zaprezentował zgromadzonym działanie defibrylatora oraz przypomniał zasady udzielania pierwszej pomocy.

 

Ponadto wszyscy przybyli na uroczystość mogli skosztować wspaniałych wypieków przygotowanych przez rodziców czy zjeść pyszną kiełbaskę z grilla.

 

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

 

 

WAŻNE!

Kliknij na dowolne zdjęcie w celu jego powiększenia.
Opublikowano dnia 28-09-2015 r.